Окупаційна російська армія на нинішньому етапі війни не має стратегічного резерву, а ресурси на війну у росії можуть вичерпатись через два-три роки.
Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов в інтерв’ю The Economist.
Керівник української воєнної розвідки повідомив, що зараз наша держава готується до атак росіян по об’єктах інфраструктури, які очікуються в осінньо-зимовий період.
“Нехай починають. Вони також отримають відповідь”, ― сказав Кирило Буданов.
Також начальник ГУР МО України навів факти про нинішнє становище російської окупаційної армії.
За його словами, перша лінія оборони агресора на південній осі у Запоріжжі місцями вже прорвана, і це є підставою для занепокоєння у кремлі.
Ситуація на фронті вже змусила росію задіяти свої недостатньо сильні резерви, які агресор не планував використовувати до кінця жовтня.
“Всупереч тому, що рф декларує, вона не має абсолютно ніякого стратегічного резерву”, ― сказав Кирило Буданов.
Наприклад, 25-та російська загальновійськова армія, що її агресор передчасно розгорнув у районі Лимана та Куп’янська, укомплектована особовим складом лише на 80%, а технікою ― на 55%.
Водночас Кирило Буданов визнав, що кількість людей, яких росія може мобілізувати на війну, залишається єдиною очевидною перевагою агресора.
“Людські ресурси в росії, умовно кажучи, необмежені. Якість низька, але кількість достатня”, ― зазначив начальник ГУР МО України.
За оцінками Кирила Буданова, російська економіка здатна протриматись на плаву лише до 2025 року, а потік зброї в агресора вичерпається у 2026 році.
“Якщо все гаразд і росія має достатньо ресурсів, чому вони шукають їх по всьому світу?”, ― пояснив шеф української розвідки.
Водночас, ризик вичерпання ресурсів актуальний і для України.
“Ми залежні від зовнішніх гравців, а росія більше залежить від самої себе”, ― сказав Кирило Буданов, додавши, що наразі чітко не визначено, як довго Захід зможе підтримувати достатній для України запас ресурсів.
“Хто б що не говорив, склади в західних країнах не зовсім порожні. Як розвідка, ми бачимо це дуже чітко”, ― зауважив начальник ГУР МО України.