Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

У Річній національній програмі під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік визначено чіткі мету та цілі для воєнної розвідки нашої держави

12 травня 2021 року
Програму затверджено Указом Президента України № 189/2021
У Річній національній програмі під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік визначено чіткі мету та цілі для воєнної розвідки нашої держави

Річна національна програма під егідою Комісії Україна — НАТО на 2021 рік (далі — Програма) є системним документом, який містить опис реформ за відповідними напрямами, визначає їх стратегічну мету, цілі, пріоритетні завдання, необхідні для забезпечення ефективної планомірної реалізації закріпленого Конституцією України стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Організації Північноатлантичного договору.

З питань воєнної розвідки у Програмі, зокрема, визначено Стратегічну мету 2.3 – оперативні (бойові, спеціальні) спроможності сил оборони забезпечують гарантовану відсіч збройної агресії, оборону держави, підтримання миру і міжнародної безпеки.

У зазначеній Стратегічній меті визначено ціль 2.3.5 – система воєнної розвідки функціонує відповідно до принципів і стандартів НАТО. З метою досягнення цілі визначено очікувані результати до кінця 2025 року.

2.3.5.1. Посилено спроможності органів військового управління розвідки та військових частин розвідки Збройних Сил України для здобування розвідувальної інформації та проведення спеціальних заходів в інтересах застосування Збройних Сил України та інших складових сил оборони, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:

а) забезпечення підготовки особового складу органів військового управління розвідки та військових частин розвідки Збройних Сил України до виконання завдань за призначенням (строк виконання — 2021 рік);

б) забезпечення розвитку спроможності щодо здобування розвідувальних відомостей в інтересах застосування Збройних Сил України та інших складових сил оборони з урахуванням принципів і стандартів НАТО (строк виконання — 2021 рік).

2.3.5.2. Автоматизовано процеси збору й обробки розвідувальної інформації, створено автоматизовану систему управління розвідки на всіх рівнях з урахуванням принципів і стандартів НАТО, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:

а) створення автоматизованої системи управління розвідки на всіх рівнях із урахуванням принципів і стандартів НАТО (строк виконання — 2025 рік);

б) забезпечення автоматизації процесу збору і обробки розвідувальних відомостей, інформації (строк виконання — 2023 рік).

2.3.5.3. Органи воєнної розвідки забезпечені достатніми матеріально-технічними засобами технічної розвідки для здобування розвідувальних відомостей в інтересах застосування Збройних Сил України та інших складових сил оборони з урахуванням принципів і стандартів НАТО, що досягається виконанням таких пріоритетних завдань:

а) забезпечення розвитку та придбання новітніх високотехнологічних засобів розвідки (строк виконання — 2025 рік);

б) забезпечення розвитку космічної та геопросторової розвідки (строк виконання — 2025 рік);

в) упровадження захищених каналів передачі інформації (строк виконання — 2022 рік).

Крім того, у Програмі визначено стратегічну мету 2.13 – посилення розвідувальних спроможностей держави з відповідними цілями.