Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

У пам’ять про загиблого розвідника Олександра Кушнірука його земляки планують встановити бюст

25 березня 2016 року
Бюст буде встановлено на території школи, де навчався герой

На Хмельниччині розташовано мальовниче місто Ізяслав, історія якого нараховує вже більше тисячі років. Багатьма історичними пам’ятками відомий Ізяслав. Але для розвідників це місто має свою славетну історію. За радянських часів в Ізяславі була дислокована 8 окрема бригада спеціального призначення, яка по праву вважалася однією з найкращих у СРСР. За роки афганської війни 1979–1989 років трьом розвідникам бригади було присвоєно звання Героя СРСР – капітану Горошку Я. П., старшому лейтенанту Оніщуку О. П. (посмертно) та молодшому сержанту Ісламову Ю. В. (посмертно). Правонаступником бригади став 8 окремий полк спеціального призначення ЗС України, а вже підполковник Ярослав Горошко стояв у витоків створення підрозділів спеціального призначення ГУР МО України.

Незважаючи на те, що у місті дислокувалось багато різних військових частин, кумирами місцевих хлопців завжди були розвідники та гурток місцевої школи № 2 “Каскад” не мав відбою від охочих здійснити “крок у небо”. Багато з тих, хто навчався у школі № 2 та пройшов “Каскад”, стали на захист України від російсько-терористичних окупантів. Одним з таких воїнів був Олександр Кушнірук.

У пам’ять про загиблого розвідника Олександра Кушнірука його земляки планують встановити бюст

Народившись в Ізяславі, Олександр Кушнірук навчався у вже згаданій школі № 2 та займався у гуртку “Каскад”. Свідомо та наполегливо він йшов до своєї мети та здійснив її – став офіцером-розвідником. Брав участь у відбитті російської збройної агресії. У грудні 2014 року майор Кушнірук загинув під час виконання бойового завдання у зоні АТО.

Указом Президента України від 14 березня 2015 року № 144/2015 за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Олександр Олександрович Кушнірук посмертно нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Олександр Кушнірук був справжнім сином свого народу, палким патріотом, безстрашним чоловіком. Він загинув як герой, захищаючи незалежність нашої держави. Сьогодні загальноосвітня школа № 2 – ліцей міста Ізяслав носить його ім’я. З метою вшанування пам’яті Олександра Кушнірука оголошено благодійну акцію зі збору коштів на виготовлення бюста загиблого офіцера, який планується встановити на території навчального закладу.