Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

У нас майже закінчилися боєприпаси і ми покладаємося на західну зброю, каже Україна

10 червня 2022 року / “The Guardian”

Ексклюзив: заступник голови військової розвідки каже, що зараз артилерійська війна і «все залежить від того, що нам дає Захід»

У нас майже закінчилися боєприпаси і ми покладаємося на західну зброю, каже УкраїнаЗаступник глави військової розвідки України заявив, що Україна програє проти Росії на передовій і тепер покладається майже виключно на зброю із Заходу, щоб тримати Росію на відстані.

«Це зараз артилерійська війна», – сказав заступник глави військової розвідки України Вадим Скібіцький. На передовій тепер вирішуватиметься майбутнє, сказав він Guardian, «і ми програємо з точки зору артилерії».

«Тепер усе залежить від того, що нам дає [Захід]», — сказав Скібіцький. «В Україні є одна артилерійська одиниця на 10-15 російських артилерійських одиниць. Наші західні партнери віддали нам близько 10% того, що вони мають».

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю похвалив підтримку Великобританією Києву та повторив свій заклик до більшої кількості зброї, оскільки міністр оборони Великобританії Бен Воллес здійснив неоголошений візит до України.

«Слова перетворюються на дії. У цьому різниця між відносинами України з Великою Британією та іншими країнами», – сказав Зеленський у відеозверненні. «Зброя, фінанси, санкції – у цих трьох питаннях Британія демонструє лідерство».

За словами Скібіцького, Україна використовує від 5000 до 6000 артилерійських пострілів на день. «Ми майже використали всі наші [артилерійські] боєприпаси і зараз використовуємо стандартні снаряди НАТО 155 калібру», — сказав він про боєприпаси, які стріляють з артилерійських снарядів.

«Європа також постачає снаряди нижчого калібру, але оскільки Європа закінчується, кількість стає меншою».

Минулого тижня Зеленський заявив, що щодня гине від 60 до 100 українських військових і ще 500 отримали поранення. Україна тримає в секреті загальну кількість військових втрат.

Подібну картину намалювали солдати, які цього тижня розмовляли з Guardian з передової України.

Скібіцький наголосив на необхідності постачання Заходом Україні реактивних систем великої дальності для знищення російських артилерійських установок здалеку. Цього тижня радник президента України Олексій Арестович заявив Guardian, що Україні потрібно 60 реактивних систем залпового вогню – набагато більше, ніж ті жменьки, які досі обіцяли Великобританія та США – щоб мати шанс перемогти Росію.

Україна має намір попросити Захід надати перелік озброєння та оборонного обладнання на зустрічі контактної групи з НАТО в Брюсселі 15 червня .

Скібіцький вважає, що найближчим часом конфлікт залишиться переважно артилерійською війною, а кількість ракетних обстрілів, які можуть бути запущені з Росії та вразили мирних жителів, залишиться на поточному рівні.

Перший місяць Росія постійно обстрілювала Україну ракетами, але в останні два місяці це сповільнилося. Останні дані, опубліковані главою Збройних сил України, стверджують, що Росія запускає від 10 до 14 на добу.

Виготовлення ракет дороге. Кожна ракета може коштувати від кількох сотень тисяч доларів до кількох мільйонів.

«Ми помітили, що Росія здійснює набагато менше ракетних обстрілів і використовує ракети H-22; це старі радянські ракети 1970-х», – сказав Скібіцький. «Це свідчить про те, що в Росії закінчується кількість ракет».

Скібіцький сказав, що Росія не змогла швидко виробляти ракети через санкції і використала близько 60% своїх поставок.

Звук сирен став для українців щоденною прикметою. Сирени регулярно лунають у кількох регіонах одночасно, але більшу частину часу для людей на землі вони лунають без тріск. За словами Скібіцького, кожна сирена сигналізує про те, що ракета потрапила в повітряний простір України, але не завжди повідомляється про її вплив з міркувань безпеки.

«Для ракет потрібно від 40 до 90 хвилин, залежно від того, звідки вони запущені… Ми не знаємо, де вони збираються приземлитися», – сказав Скібіцький. Він зазначив, що зараз Росія використовує дальні бомбардувальники, які можуть досягти будь-якої точки України, не виходячи з російського повітряного простору.

З точки зору трьох фронтів, за словами Скібіцького, більшість російських сил зараз зосереджена на Донбасі та прагне зайняти адміністративні кордони як Донецької, так і Луганської республік. За його словами, це була область, де артилерійські бої були найважчими.

На північному сході України, поблизу Харкова, він сказав, що російські сили зосереджені на обороні після того, як український контрнаступ у травні витіснив їх із кількох міст і сіл регіону.

«Загроза Харкову зменшилася», – сказав Скібіцький з другого за величиною міста України, яке регулярно обстрілювали з початку війни.

Нарешті, у Запоріжжі та Херсоні, двох південноукраїнських регіонах, які Росія майже повністю окупувала, російські війська довго окопалися, сказав Скібіцький. За його словами, вони будують подвійні, іноді потрійні лінії оборони.

«Тепер повернути цю територію буде важче», — сказав Скібіцький. «І тому нам потрібна зброя».

«Якщо вони досягнуть успіху на Донбасі, вони могли б використати ці території для наступу на Одесу, [місто] Запоріжжя [і] Дніпро», — сказав Скібіцький про великі міста під контролем України, які знаходяться в безпосередній близькості від південної Росії. окуповані території. «Їхня мета – вся Україна і не тільки».

Українська військова розвідка вважає, що Росія може продовжувати роботу нинішніми темпами, не виробляючи більше зброї та не мобілізуючи населення ще один рік.

Скібіцький не виключає, що Росія заморозить війну на певний період, щоб переконати Захід скасувати санкції. «Але потім вони почнуть це знову – подивіться на останні вісім років», – додав він.