Повідомлення

У Києві буде перейменовано вулицю на честь загиблого розвідника Максима Шаповала

8 жовтня 2018 року
Відповідне рішення було прийняте на засіданні комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики
У Києві буде перейменовано вулицю на честь загиблого розвідника Максима Шаповала

У Солом’янському районі столиці вулицю Механізаторів буде перейменовано на честь загиблого внаслідок терористичного акту офіцера-розвідника Максима Шаповала.

Полковник Шаповал перед початком російської збройної агресії проти України очолив військову частину спеціального призначення Головного управління розвідки Міністерства оборони України. З початком війни виконував завдання щодо захисту незалежності і територіальної цілісності України в зоні проведення антитерористичної операції, був учасником найбільш важких боїв 2014–2015 років, безпосередньо брав участь у звільненні декількох окупованих українських міст, боях за стратегічно важливу висоту – Савур-Могилу, а також у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил противника.

Максим Шаповал трагічно загинув 27 червня 2017 року внаслідок зухвалого терористичного акту, спланованого російськими спецслужбами.

Указами Президента України полковнику Шаповалу Максиму Михайловичу посмертно присвоєно військове звання генерал-майора та звання Героя України. Його навічно зараховано до списків військової частини, якою він командував, та внесено в Книгу Слави ГУР МО України, що була заснована з метою увічнення пам’яті осіб, які зробили вагомий внесок у розбудову воєнної розвідки України.