Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

У Десні вшанували пам’ять загиблого Героя України Євгенія Лоскота

7 вересня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
У Десні вшанували пам’ять загиблого Героя України Євгенія Лоскота

У День воєнної розвідки рідні та близькі, військові, місцеві мешканці вшанували пам’ять легендарного розвідника, уродженця селища Десна майора Євгенія Лоскота, який проходив військову службу в окремій танковій бригаді, що дислокується в Гончарівському.

Захід відбувся в Музеї Героїв АТО Деснянського навчально-виховного комплексу, звідки був організований телеміст між матір’ю полеглого Героя та командувачем Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським.

У присутності особового складу генерал-полковник Олександр Сирський подякував матері за подвиг сина.

– Коли він був на війні в Луганському аеропорту ми цього не знали. Дізналися лише тоді, коли він зник. Страшний був рік, коли ми його шукали. Для мене особисто його вчинки зрозумілі, він не міг інакше, – зазначила мати Євгенія Лоскота Ксенія Данилівна.

У Десні вшанували пам’ять загиблого Героя України Євгенія Лоскота

Під час телемосту командувач Сухопутних військ також поспілкувався та нагородив сертифікатом “10 тисяч гривень” пораненого розвідника одного з підрозділів оперативного командування “Північ” лейтенанта Бориса Баса, який наразі проходить лікування та реабілітацію в Ірпінському військовому госпіталі.

Наостанок офіцери-розвідники поклали живі квіти до могили Євгенія Лоскота.

Довідково. Майор (посмертно) Євгеній Олександрович Лоскот, активний учасник Революції Гідності, 20 січня 2014 року зазнав поранення в обличчя гумовою кулею під час сутички на Майдані. 21 березня того ж року добровольцем пішов на фронт та у складі розвідувальної роти виконував завдання на Сході України. 7 вересня 2014 року Євгеній Лоскот із підлеглими вирушив на допомогу воїнам територіальної оборони. У нерівному бою з ворогом він зазнав поранення та в подальшому потрапив в оточення, прийнявши свій останній бій поблизу села Весела Гора Слов’яносербського району Луганської області. Коли закінчились набої, не бажаючи здаватися в полон, Євгеній підірвав себе гранатою. Завдяки героїчним та рішучим діям капітана Лоскота російські війська на добу пригальмували просування вглиб української території.

У Десні вшанували пам’ять загиблого Героя України Євгенія Лоскота

Указом Президента України №235/2017 від 23 серпня 2017 року за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі капітану Лоскоту Євгену Олександровичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка”.

Розпорядженням Козелецької селищної ради Чернігівської області від 19 лютого 2016 року вулиця Пролетарська в селищі міського типу Козелець перейменована на вулицю Євгенія Лоскота. З 2016 року в селищі міського типу Козелець проводиться турнір з більярду пам’яті Героя.

Ігор Березинський