Повідомлення

У 2020 році до Болгарії на реабілітацію відправлять близько 300 ветеранів війни

4 лютого 2020 року
Про це повідомляє інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
У 2020 році до Болгарії на реабілітацію відправлять близько 300 ветеранів війни

Як йдеться у повідомленні, відповідно до Угоди між Міністерством соціальної політики України та Міністерством оборони Республіки Болгарія розпочато виконання Проєкту медичної реабілітації українських ветеранів у Болгарії. На лікування відправлятимуть поранених українських воїнів (які проходять військову службу та які звільнені у запас/відставку) і цивільного персоналу сектору безпеки та оборони. Упродовж дії Угоди заплановано здійснити реабілітацію близько 300 осіб.

Реабілітація у форматі двотижневої фізіотерапії триватиме в лікарні “Калероя” у місті Хісаря. Витрати, пов’язані з проходженням процедур і розміщенням осіб у клініці, забезпечуватиме болгарська сторона, а транспортування, медичне страхування й харчування на цей період забезпечить Трастовий фонд НАТО в Україні у сфері медичної реабілітації.

Показаннями для фізіотерапії в “Калероя” є ушкодження опорно-рухового апарату, травми периферичної нервової системи верхніх і нижніх кінцівок.

Не відправлятимуть на реабілітацію осіб, у яких є гострі хронічні захворювання чи захворювання у стані загострення, хвороби з ускладненнями, які потребують подальшого спостереження та лікування. У цей перелік входять ускладнення, що вимагають додаткових операцій, епілептичні симптоми, патології серцевої й центральної нервової системи, стани фебрильної інтоксикації, алергія на медикаменти, нездатність до самообслуговування, реактивний психоз, виявлені пухлинні процеси та інсулінозалежний цукровий діабет.

Також повідомляється, що координацію питань щодо збору документів для подальшого направлення списків кандидатів болгарській стороні здійснює Міністерство у справах ветеранів і тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Відбір кандидатів для проходження медичної реабілітації здійснює виключно болгарська сторона.