ЗМІ про нас

Тремти, ворожа артилеріє! Українські військові освоюють новітній комплекс артилерійської розвідки “Зоопарк-3”

20 квітня 2021 року / пресслужба Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного
Тремти, ворожа артилеріє! Українські військові освоюють новітній комплекс артилерійської розвідки “Зоопарк-3”

У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки тривають навчання обслуги радіолокаційного комплексу артилерійської розвідки, яку спеціалісти іменують як “Зоопарк-3”. Іншими словами, це новітній вітчизняний комплекс контрбатарейної боротьби. Забігаючи наперед, скажемо, що за словами його виробників, комплекс українського виробництва потужніший за іноземні зразки, які наші військові отримали від партнерів. І це надзвичайно приємно, що українські зброярі досягли такого рівня!

Як розповів головний конструктор контрбатарейних і багатофункціональних радарів КП НВК “Іскра” Олексій Залевський, розробку цього зразка РЛК на підприємстві почали у 2016 році. У 2019-му були проведені успішні державні випробування, і комплекс був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

– Комплекс артилерійської розвідки дає змогу визначати координати позицій артилерійських систем, що стріляють, координати точок старту ракетних комплексів залпового вогню та оперативно-тактичних ракет. Наразі ми проводимо роботи з авторського нагляду, спостерігаємо, як працює наш комплекс, дослухаємось до пропозицій військових, – зазначив Олексій Павлович.

За його словами, ця станція має високі тактико-технічні характеристики й розкривати їх зараз не на часі. Головне, що підприємство має замовлення від Міністерства оборони за цим напрямом і працює над його виконанням.

– Цю станцію ми отримали ще торік. Обслуга, яка на ній працює, пройшла навчання на заводі. А згодом здійснила марш від заводських воріт до пункту постійної дислокації частини, – розповів командир взводу – начальник радіолокаційної станції.

– Це наш перший польовий вихід із залученням обслуги. Ми практично випробовуємо цю станцію, максимально тестуємо її.

За словами офіцера, він може об’єктивно порівняти український комплекс з іноземними станціями, які власне є на озброєнні його підрозділу.

– Наша станція більш автоматизована, вона перевищує наявні іноземні зразки, зокрема за дальністю розвідки. Це дозволить використовувати її не на лінії зіткнення, а трохи далі в тилу, – розповів офіцер.

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС. І таким чином збільшується живучість особового складу, який працює на цій станції.

Навчання обслуги нового радіолокаційного комплексу артилерійської розвідки йде паралельно з польовим вишколом курсантів факультету Ракетних військ та артилерії Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Майбутні офіцери-артилеристи для потреб своїх колег з військ і конструкторів державного підприємства виконують вогневі завдання з різних артилерійських систем.

За словами начальника факультету, український радіолокаційний комплекс здатний також підтримувати власну артилерію для більш точного наведення під час контрбатарейної боротьби або просто корегувати вогонь артилеристів.

– Його дальність – колосальна, точність – унікальна, а швидкість – вражає. На певній відстані станції потрібно лише кілька секунд, щоб визначити координати цілі, що стріляє, – зазначив начальник факультету Академії.

За його словами, ефективність застосування й майбутнє роду військ залежатиме саме від таких сучасних розвідувально-вогневих комплексів! Із сучасними засобами розвідки в артилерії набагато ефективніше та швидше відпрацьовуються цілі і завдаються удари. Роль артилерії при цьому зросте в рази!