Повідомлення

Термінологія війни: кожне слово – на вагу кулі

7 січня 2021 року
Корисний матеріал щодо протидії ворожій пропаганді через правильне застосування визначень підготувало Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗС України
Термінологія війни: кожне слово – на вагу кулі

Пропаганда стала одним із найбільш дієвих механізмів ведення воєн сучасності. Як показує світовий досвід, достатньо і декількох слів, які підхоплюють ЗМІ та соціальні мережі, аби створити нову реальність та впливати на сприйняття факту людьми, які не є прямо дотичними до подій. Термінологія стала дієвим інструментом формування контексту, в залежності від якого ми сприймаємо конкретні явища. Питання термінології у будь-якій сфері важливе і принципове, оскільки точне та відповідне визначення і використання понять забезпечує точність у визначенні та розв’язанні проблеми.

Використання єдиної термінології, що відповідає реальності, законам та міжнародному гуманітарному праву, сприятиме створенню нових механізмів для протидії інформаційним загрозам та формуванню наративу, виключатиме з себе російські пропагандистські штампи.