Повідомлення
Система військової освіти змінюється у відповідності з новими викликами
5 липня 2014 року
У 2014 році планується прийняти на навчання до вищих військових навчальних закладів близько 2000 осіб. Це вдвічі більше, ніж минулого року.
Система військової освіти змінюється у відповідності з новими викликами

Досвід, набутий під час АТО, впроваджується в навчальні програми. Відтепер значно більше уваги приділятиметься психологічній підготовці військовослужбовців, як одному з видів забезпечення їх готовності до сучасного бою.

Система військової освіти в Україні інтегрована з державною системою освіти і функціонує на засадах єдиної законодавчої та нормативно-правової бази. Зокрема, нині підготовка здійснюється за 30 галузями знань, 39 напрямами, 155 спеціальностями та 328 спеціалізаціями. Відповідно до мережі вищих військових навчальних закладів входять: 2 університети, 4 академії, 3 військових інститути, 3 факультети, 19 військових кафедр тощо.

Окрім перебудови навчальних програм ВВНЗ, цьогоріч буде реалізовано зміни в умовах вступу. Зокрема, згідно з рішенням Міністра оборони України, у зв’язку із залученням до антитерористичної операції значної кількості офіцерів – кандидатів до вступу в Національний університет оборони України, зазначена категорія військовослужбовців зараховуватиметься до НУОУ без вступних випробувань. Внесено також зміни в правила прийому до Київського військового ліцею імені Івана Богуна й опрацьовуються пропозиції до Міністерства освіти та науки України, у віданні якого перебувають ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, щодо надання преференцій під час вступу дітям біженців з Криму та Донбасу. Згідно із Законом України “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України” цій категорії абітурієнтів надаватимуться додаткові місця за державним замовленням під час вступу до вищих військових навчальних закладів. На стадії ухвалення – спільне рішення Міністерства оборони і Міністерства освіти та науки щодо можливості вступу до ВВНЗ за результатами екзаменів на денну форму навчання військовослужбовців рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Система військової освіти змінюється у відповідності з новими викликами

Випускники військових ліцеїв і військовослужбовці - контрактники під час вступу до військових ВНЗ мають пільгу. Для них здійснюється цільовий прийом на навчання за окремим конкурсом. Квота цільового прийому така: для ліцеїстів – 15 %, для контрактників – 10 %. Якщо ж вони не проходять за цільовим прийомом, матимуть змогу вступати на загальних засадах.

Зміни відбулися й у підготовці військових моряків. У зв’язку з тимчасовою анексією АР Крим уряд прийняв рішення розгорнути навчання моряків офіцерського складу на базі факультету ВМС Одеської національної морської академії, а старшинського складу – у відділенні військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Одеської національної морської академії.

Щодо загальних вимог, то право на вступ до ВВНЗ має цивільна молодь віком від 17 до 21 року, у тому числі й ті, кому 17 років виповнюється у рік вступу, а також військовослужбовці та військовозобов’язані віком до 23 років. Прийом вступників відбуватиметься на підставі повної загальної середньої освіти та сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. При цьому для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста необхідно мати з конкурсних предметів не нижче 124 балів, а для бакалавра (спеціаліста) з профільних конкурсних предметів – не нижче 140 балів.

Система військової освіти змінюється у відповідності з новими викликами

Департамент військової освіти та науки МО України прогнозує конкуренцію на вступ до ВВНЗ. Зокрема, минулоріч у різних військових навчальних закладах було зафіксовано конкурс від 2 до 5 осіб на місце. Це цілком закономірно, адже виші Міноборони гарантують якісну освіту безоплатно. Під час навчання курсанти знаходяться на повному державному забезпеченні, а після закінчення ВВНЗ випускники забезпечуються робочими місцями, службовим житлом та отримують пільги згідно із соціальним пакетом.

У рамках системи військової освіти також реалізується чимало міжнародних навчальних програм, що створює додаткову перспективу для молоді. Отримано пропозиції щодо навчання фахівців Військово-Морських Сил ЗС України від Польщі, Німеччини, США й Італії. Відповідно в Одесі вже розпочато мовну підготовку для курсантів ВМС, аби вони змогли реалізувати можливості, що відкриваються за кордоном.

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот