Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

Своє місце на “броні” Сергій віддав пораненому побратиму, а сам залишився відбиватися

21 січня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Своє місце на “броні” Сергій віддав пораненому побратиму, а сам залишився відбиватися

На Одещині вшанували пам’ять “кіборга” – захисника Донецького аеропорту Сергія Іщенка, який 20 січня 2015 року віддав своє життя, захищаючи Україну.

Чоловік народився та виріс у маленькому місті Роздільна. Мати героя, Віліна Петрівна, з сумом згадує, що у важкий для України час Сергій пішов на війну добровольцем, потрапив у аеропорт. Він був серед останніх захисників ДАПу. Назавжди в її пам’яті закарбувалась остання розмова з сином. Вони говорили по телефону 19 січня. Він казав, що чекає на санітарний автомобіль, який забере поранених, і його також. Серце переповнювало хвилювання, але мати чекала на свого Сергія. Не сталося…

Своє місце на “броні” Сергій віддав пораненому побратиму, а сам залишився відбиватися

Побратим-“кіборг” згодом розповів, що коли до них із боєм прорвались декілька БТРів, щоб їх вивезти, хлопці вирішили відправити поранених. Ось і Сергій завантажив свого важкопораненого товариша, а сам залишився. До останнього він вів бій та надавав допомогу пораненим побратимам, поки не потрапив під мінометний обстріл…

Його поховали у Дніпрі на Алеї Слави. Проте земляки також не забули про свого героя. Восени 2015 року на фасаді Роздільнянського НВК №1, де навчався Сергій Іщенко, було урочисто відкрито меморіальну дошку. Пам’яті відважного захисника України присвятили фільм “Кіборг з Роздільної” та навіть провели відкриту першість Одеської області з боротьби дзюдо серед дітей.

Своє місце на “броні” Сергій віддав пораненому побратиму, а сам залишився відбиватися

Цього року також відбулися заходи вшанування пам’яті загиблого героя. Місцеві жителі прийшли до меморіалу з квітами, аби віддати шану чесному, відкритому, відданому Батьківщині “кіборгу” Сергію Іщенку.

– Багато хто його знав, знав його батька, знає його матір. Про нього згадують вихователі дитячого садка, вчителі школи, в якій він вчився. Тут живуть його друзі, однокласники. Це наш обов’язок – берегти пам’ять про тих, хто сьогодні пише нову сторінку України. На жаль, трагічну, криваву, але героїчну. А пишуть її такі хлопці, як Сергій, – зазначив голова Роздільнянської міської громади Валерій Шовкалюк.

Нагадаємо, що радіотелеграфіст-кулеметник 74-го окремого розвідувального батальйону солдат Сергій Іщенко посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня та нагрудним знаком “За оборону Донецького аеропорту”. Його ім’я занесене до Книги пам’яті України.