Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет закликав міжнародне співтовариство визнати так звані ДНР і ЛНР терористичними організаціями

14 січня 2015 року

13 січня ц. р. з території так званої Донецької народної республіки було здійснено обстріл блокпоста ЗС України поблизу населеного пункту Волноваха на Донеччині. Внаслідок обстрілу 12 мирних громадян, які перебували у рейсовому автобусі, загинули, близько двадцяти отримали поранення. Зазначений обстріл став черговим кривавим злочином та вкотре засвідчив фашистську сутність прибічників так званого “русского мира”.

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет закликав міжнародне співтовариство визнати так звані ДНР і ЛНР терористичними організаціями

З огляду на жахливість відвертого розстрілу мирних громадян, представники керівництва нашої держави закликали світову спільноту визнати так звані Донецьку та Луганську народні республіки терористичними організаціями. Також із відповідною заявою до міжнародного співтовариства звернувся Предстоятель Київського Патріархату.

У заяві Святійший Патріарх, зокрема, зазначив:

“Цей ганебний, кривавий вчинок терористів – один з сотень або навіть тисяч терористичних актів, які, починаючи з весни минулого року, постійно чиняться про-кремлівськими силами в Донецькій та Луганській областях. Вбивство терористами мирних мешканців – жахлива і ганебна справа, але ще більш ганебною є мета цього вчинку: поставивши під загрозу життя мирних мешканців підконтрольної терористам території, створити “телевізійну картинку” для кремлівської пропаганди.

Тероризм не має виправдання ні в якій формі та ні під якими гаслами. Це є зло, яке має не тільки бути морально засуджене, але і покаране відповідно до українського і міжнародного законодавства.

Різноманітні про-кремлівські незаконні збройні формування у так званих Донецькій та Луганській народних республіках вже визнані в Україні терористами. Розстріл терористами автобусу з мирними мешканцями поблизу Волновахи – злочинний акт, який вголос ставить вимогу до міжнародного співтовариства також визнати так звані ДНР, ЛНР і збройні формування, які діють на їхньому боці, терористичними організаціями.

Від імені Київського Патріархату звертаюся із закликом до Організації Об’єднаних Націй, ОБСЄ, країн Європейського Союзу, США, Канади, усього міжнародного співтовариства визнати так звані ДНР, ЛНР і збройні формування, що діють на їхньому боці, – терористичними організаціями, а будь-які країни, організації чи осіб, які підтримують цих терористів, – спонсорами тероризму з усіма правовими наслідками.

Закликаю віруючих до молитви за душі загиблих, за уздоровлення поранених, за перемогу в боротьбі з тероризмом і встановлення справедливого миру в Україні.

Нехай Бог допоможе всім, хто бореться за правду та проти терористичного зла!”