Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Стратегія національної безпеки і оборони України передбачає системний і постійний розвиток оборонного сектору та рух до євроатлантичної спільноти

12 травня 2021 року
Про розробку нових документів у сфері національної безпеки і оборони повідомив заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець
Стратегія національної безпеки і оборони України передбачає системний і постійний розвиток оборонного сектору та рух до євроатлантичної спільноти

Під час форуму “Україна 30. Безпека країни” заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець повідомив, що на основі Стратегії національної безпеки і оборони України розробляється ще 15 документів.

Він зазначив, що у вересні 2020 року Президент України затвердив Стратегію національної безпеки і оборони України, яка передбачає використання військових і невійськових, внутрішніх і зовнішніх компонентів для протидії сучасним загрозам в умовах гібридної агресії Росії проти України.

На основі положень цієї Стратегії розробляється ще 14 стратегій і одна національна програма. Це – основоположні документи, які охоплюють усі сфери національної безпеки та оборони і є підґрунтям для розробки детальних планів та їх імплементації”, – сказав Роман Машовець. За його словами, більшість цих стратегій розробляється вперше. Зокрема, на основі огляду оборонно-промислового комплексу України розробляється Стратегія розвитку ОПК, яка найближчим часом буде розглянута на засіданні РНБО України.

Як розповів Роман Машовець, у цій Стратегії, зокрема, буде закладено основу для швидкого реагування на актуальні потреби сил оборони України. Також в Україні триває створення національної системи стійкості (здатності українського суспільства протистояти загрозам), яка є однією з трьох засад Стратегії національної безпеки і оборони – поряд зі стримуванням і взаємодією.

За його словами, у розробці цієї концепції Україні допомагає НАТО та країни – члени Альянсу, а у вересні ц. р. будуть проведені спільні навчання з широкого спектру питань стійкості.

Роман Машовець наголосив, що всі згадані документи стратегічного планування є основою для розробки або внесення змін до цілої низки законодавчих актів у сфері безпеки та оборони.

“Це правильний, системний і постійний рух у напрямку розвитку сектору безпеки та оборони, до інтеграції в безпекову євроатлантичну спільноту, а також з метою протидії російській агресії”, – наголосив заступник керівника Офісу Президента України.