Повідомлення

Спецслужби так званої ЛНР не припиняють спроби вербування українських громадян

1 жовтня 2020 року
Про документування спроби такого вербування повідомляє Служба безпеки України
Спецслужби так званої ЛНР не припиняють спроби вербування українських громадян

Контррозвідка Служби безпеки України продовжує фіксувати спроби вербування наших співвітчизників так званим “МДБ ЛНР”. Особливий інтерес для ворога становлять представники органів державної влади й управління, а також правоохоронці, які мають доступ до державних секретів.

Повідомляється, що оперативники СБУ встановили, що контрольовані російськими спецслужбами терористи намагалися схилити до державної зради співробітницю Луганської ОДА.

Бойовики затримали жінку на КПВВ “Станиця Луганська” під час відвідин родичів. Для схилення до конфіденційної співпраці вони вдалися до звичних методів переконання: погроз життю і здоров’ю рідних та шантажу. Під тиском жінка підписала угоду про конфіденційну співпрацю. Їй було надано додаткові інструкції та відпрацьовано канали конспіративного звʼязку.

Після приїзду на контрольовану українською владою територію співробітниця адміністрації почала отримували електронні листи з погрозами і вимогами вийти на звʼязок.

Контррозвідники СБУ встановили, що жінка не планувала здійснювати жодних дій на шкоду державній безпеці. Вона надала детальні свідчення щодо обставин свого вербування та поставлених завдань. Після ретельної перевірки її було звільнено від кримінальної відповідальності.

СБУ нагадує, що відповідно до статті 111 Кримінального кодексу України звільняються від кримінальної відповідальності громадяни, які не вчиняли жодних дій на виконання злочинного завдання ворожих спецслужб і добровільно повідомили правоохоронцям про свій звʼязок з ними та поставлені завдання. Державна зрада карається позбавленням волі на строк до 15 років.