Повідомлення

Солдати та сержанти – учасники АТО обирають професію офіцера

9 вересня 2014 року
Серед першокурсників вищих військових навчальних закладів України цього року є багато учасників антитерористичної операції
Солдати та сержанти – учасники АТО обирають професію офіцера

Нещодавно в одній із статей Центрального друкованого органу Міністерства оборони України “Народна Армія” було зазначено: “Професія розвідника – це, найімовірніше, покликання. Неможливо змусити людину виконувати завдання, йти майже на вірну смерть, коли вона цього не бажає та не впевнена у собі, у своїх бойових друзях”.

Але ще складніше примусити людину повернутись до найстрашнішого, що може бути в її житті, – на війну. Проте учасники АТО в черговий раз спростовують такі здавалося би, непорушні аксіоми. Так, захисники України своєю надзвичайною мужністю та стійкістю вже зруйнували плани загарбників щодо блискавичного створення нового псевдодержавного утворення на теренах України. Лише відкрита військова агресія російських військ в Україну дозволила тимчасово втриматись терористам на українській землі.

Жорстокість та підлість загарбників має на меті залякати наших військовослужбовців та примусити їх відмовитись від збройного опору. Проте, незважаючи на все, українці свідомо обирають шлях воїна, шлях захисника Вітчизни. Так, цього року до ВВНЗ України вступила велика кількість військовослужбовців, які брали участь в АТО. Серед них і курсанти першого курсу факультету ВДВ та розвідки Військової академії молодший сержант Владислав Врублевський та старший солдат Віталій Шацький.

З перших днів навчання воїни намагаються не тільки вивчати військову справу, але й займаються громадською діяльністю. Днями хлопці взяли участь у брифінгу на тему: “Молодь обирає захист України”, який відбувся в одеському кризовому медіа-центрі. Відповідаючи на запитання журналістів, курсанти розповіли про важкі бойові будні в зоні АТО та поділилися власними думками щодо причин, які спонукали їх обрати шлях офіцера.

Солдати та сержанти – учасники АТО обирають професію офіцера

− Так, було дуже непросто. А те, що я знаходжусь на війні, зрозумів, коли в складі свого підрозділу потрапив у засідку. На сході я та мої товариші по службі отримали гіркий, але цінний бойовий досвід. З урахуванням цього тепер наше спільне державне завдання – будувати інше та по-справжньому боєздатне військо. Тому я й вирішив стати офіцером, щоб і надалі захищати рідну Україну, − зазначив молодший сержант В. Врублевський.

Його однокурсник старший солдат В. Шацький поінформував журналістів про завдання, які виконував на сході країни його підрозділ.

− Всі разом ми робили одну велику справу − захищали нашу Вітчизну. Цій справі я вирішив присвятити своє життя, − підсумував він.