Повідомлення
«Щит Василькова» спецпідрозділу «Артан» наводить жах на окупантів
22 вересня 2023 року

«Щит Василькова» спецпідрозділу «Артан» наводить жах на окупантівВ мирне життя Андрій Мельник за позивним Фаворит працював радником мера Василькова, а з перших днів повномасштабного вторгнення взяв до рук зброю і пішов захищати Україну. Історія  його бойового шляху почалася зі створення добровольчого загону «Щита Василькова» і продовжується понині. Детальніше про службу у спецпідрозділі «Артан» Фаворит розповідає в ексклюзивному інтерв’ю 24 Каналу.

«Як і для всіх, моя велика війна почалася з прильотів… Ніхто не знав, що робити, тому ми як представники місцевої влади взялися за організацію штабу. Я почав збирати людей, які хотіли захищати Батьківщину. Так був неофіційно сформований добровольчий загін "Щит Василькова". Згодом ми почали наймати інструкторів для підготовки добровольців. "Щит Василькова" ставав більш по-військовому правильним. Якось так вийшло, що на той момент вже здружилися з розвідниками, та й взагалі у мене було бажання якщо воювати, то по максимуму, віддаватися на 100%, а робота спецпідрозділу за своєю специфікою якраз і дає таку можливість», - зауважив Фаворит.

За відносно невеликий час свого існування молодий підрозділ «Артан» відзначився у багатьох військових операціях, проведених у Миколаївській області, Енергодарі, Бахмуті, на території Гуляйполя, Кам'янського на Запоріжжі, під час звільнення «вишок Бойка» та о. Зміїний.

«Щит Василькова» спецпідрозділу «Артан» наводить жах на окупантівБійці, котрі входять до складу підрозділу, об’єднані спільною метою є настільки вмотивованими, що готові бити ворога на морі і на суші, бути брамою на захисті свого дому 24/7:

«Якщо завдання пов’язані з водою, ми ниряємо чи плаваємо, якщо з десантуванням, то готуємося висаджуватися з вертольотів», - зауважив Фаворит.

Секрет успіху спецпризначенців «Артан» полягає у постійних тренуваннях, тим паче, більшість з них у мирні часи були професійними спортсменами. Попри всі складнощі, котрі бійці зустрічають на своєму шляху, війна не зупинить їх запал  прогнати зло з української землі. Весь вільний час вони приділяють тренуванням, вдосконалюючи навички ведення бою:

«Взагалі-то принцип такий саме, як і у спорті: маємо виходити на пік своєї форми перед зустріччю з ворогом. Так і працюємо: весь час тренуємося, трохи відпочиваємо. Поїхали на задачу, повернулися, знову відпочили та почали тренуватися до іншої. Безперервний процес, а не так, що два місяці вчимося все робити досконально, а потім виключно працюємо в усіх умовах. Крім того, постійно треба відточувати навички. Якщо чогось довго не робити, це забувається».

За кожною бойовою операцією стоять не тільки перемоги, але й втрати, адже життя – це найцінніше, що доводиться втрачати під час війни:

«Морально найважче – це поховання. У нашому підрозділі дуже маленький відсоток втрат, але жертв, на жаль, на війні не уникнути. Це найважче», - каже Фаворит.

Кожна операція для українських захисників – нерівний бій, адже противник переважає кількісно. Та сила волі, віртуозність, безкомпромісність, закарбовані в українських жилах, дозволяють нашим захисникам надалі тримати фронт, бо тільки нам, українцям, належить право бути самостійним творцем власної державності.

Слава Україні!

Героям слава!

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот