Повідомлення

Щодо змін у термінах подання електронних декларацій

30 березня 2017 року
За повідомленням Управління зв’язків з громадськістю ЗС України

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомляє про зміни до Закону України “Про запобігання корупції” щодо термінів подання електронних декларацій.

Верховною Радою України 23 березня 2017 року прийнято Закон № 1975-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб”. Закон набирає чинності 30 березня 2017 року.

Відповідно до цього закону продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” подають таку декларацію вперше.

Від обов’язку подавати електронну декларацію звільнені:

курсанти вищих військових навчальних закладів;

курсанти вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути;

курсанти факультетів, кафедр та відділень військової підготовки.

Також звільнені від обов’язку подавати декларації до 30 березня 2017 року такі військовослужбовці:

військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу;

військові посадові особи з числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військовослужбовці молодшого офіцерського складу;

всі інші військовослужбовці за умови, що вони одночасно не обіймають будь-яку іншу посаду (одночасно не займають публічні посади).

Законом уведено норму, що дозволяє відтермінування подання декларацій військовослужбовцем за певних умов:

якщо ця особа виконує завдання в інтересах оборони України під час дії особливого періоду;

безпосередньо бере участь у веденні воєнних (бойових) дій, у тому числі на території проведення АТО;

направлена до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу.

За наявності таких умов декларація за звітний рік подається протягом 90 днів з дня прибуття військовослужбовця до місця проходження служби чи дня закінчення проходження військової служби (дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини).