Повідомлення

Щодо збільшення видатків на оборону і безпеку України у наступному році

22 вересня 2017 року
Уряд України інформує про основні заплановані напрями видатків на оборону і безпеку України у 2018 році
Щодо збільшення видатків на оборону і безпеку України у наступному році

Проектом Державного бюджету України на 2018 рік передбачено, що видатки на оборону і безпеку зростуть майже на 15% і становитимуть 164,9 млрд гривень, або 5 % ВВП. Зокрема, на бюджетну програму “Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ” виділено 60 млрд грн, що на 22,4 % (на 11 млрд грн) більше, ніж цього року. Цей ресурс дозволить повністю забезпечити особовий склад продовольством, обмундируванням, належними видами грошового забезпечення, в тому числі – підвищених виплат військовослужбовцям у зоні проведення АТО.

Також планується збільшити видатки на лікування військовослужбовців на 459 млн грн (до 2,38 млрд грн), а також на 106,58 млн грн – на придбання житла (до 857,6 млн грн).

Майже на 66 % (до 16,4 млрд грн) у 2018 році зростуть видатки на розвиток, закупівлю і модернізацію військової техніки. Ці кошти будуть спрямовані на відновлення боєздатності, технічне обслуговування та ремонт озброєння і військової техніки, закупівлю нової та модернізованої військової техніки, озброєння, засобів автоматизації та спеціального обладнання, а також проведення науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт з їх розробки.