Повідомлення

Щодо можливості продовження військової служби за контрактом військовослужбовцями шостої черги часткової мобілізації

13 вересня 2016 року
Про це через сайт Міністерства оборони України інформує Головне управління персоналу Генерального штабу ЗС України
Щодо можливості продовження військової служби за контрактом військовослужбовцями шостої черги часткової мобілізації

У зв’язку з наближенням періоду звільнення з військової служби в запас особового складу, призваного під час шостої черги часткової мобілізації, та великою кількістю військовослужбовців цієї категорії, які бажають продовжити військову службу за контрактом, Головне управління персоналу ГШ ЗС України відповіло на найчастіше повторювані запитання.

Наприклад, у багатьох військовослужбовців шостої “хвилі” виникає дилема: звільнитися після видання Указу Президента України, але через деякий час повернутися на контракт, або ж одразу продовжити військову службу шляхом укладання контракту.

Згідно з роз’ясненнями Головного управління персоналу, хибними підставами для рішення щодо звільнення, а вже потім підписання контракту є недостатнє розуміння чинного законодавства щодо пільг і гарантій. Серед хибних суджень найбільш поширені такі: по-перше мобілізовані військовослужбовці після укладання контракту втрачають робоче місце та середній заробіток, по-друге, мобілізовані не матимуть відпочинку від військової служби, оскільки залишаються у військовій частині, по-третє, при звільненні з військової служби вони матимуть відпочинок на свій розсуд і, якщо не працевлаштуються, повернуться на військову службу з укладанням контракту, при цьому нічого не втрачаючи.

Головне управління персоналу Генерального штабу наголошує: варіант продовження військової служби без звільнення шляхом укладання контракту є більш привабливим, і ось чому.

1. При укладанні контракту (на будь-який термін) мобілізовані (як і інші категорії громадян) робоче місце та середній заробіток не втрачають (відповідні зміни були внесені до ст. 119 Закону України “Кодекс законів про працю України” у 2015 році).

2. При укладанні контрактів їм не припиняється виплата пенсій. При цьому пенсії виплачуються з урахуванням додаткової вислуги років під час повторної військової служби (до дня демобілізації або звільнення). Отже, чим довша ця додаткова вислуга років, тим більшим буде розмір пенсії. Водночас після звільнення мобілізованих період часу до прийняття їх на військову службу за контрактом буде втрачено і до вислуги він не врахується.

При цьому вказані пільги зберігаються до завершення “особливого періоду” та до дня фактичної демобілізації.

3. При укладанні контракту мобілізованими їм виплачується одноразова грошова винагорода (офіцеру – десять мінімальних зарплат, що становить 13780 грн, сержанту – дев’ять, або ж 12402 грн, солдату – вісім мінімальних зарплат, тобто 11024 грн відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 № 406). При укладанні контракту цивільним громадянам із запасу така допомога не виплачується.

4. Після укладання контракту мобілізованими вони можуть після відповідного рапорту за рішенням командира відбути у чергову відпустку терміном на 30 діб (якщо вона не була використана раніше), що дозволить відпочити від військової служби.

Таким чином, мобілізований військовослужбовець при укладанні контракту у військовій частині отримує набагато більше користі для себе: він не втрачає жодної пільги та часу на відпочинок, отримує грошову винагороду понад 10 тис. грн та продовжує накопичувати вислугу років під час повторної військової служби для перерахунку та збільшення пенсії.