Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Щодо логістичного забезпечення Росією угруповань на тимчасово окупованих територіях України

7 грудня 2020 року
Діяльність російських окупантів із розвитку системи сховищ пально-мастильних матеріалів у Криму створює загрозу мешканцям півострова
Щодо логістичного забезпечення Росією угруповань на тимчасово окупованих територіях України

Воєнно-політичне керівництво РФ приділяє увагу забезпеченню діяльності окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях АР Крим і Донбасу. Це питання періодично розглядається на засіданнях військових рад, які проводяться на рівнях міністерства оборони РФ та військових округів.

Прикладом практичної реалізації цього є постачання пально-мастильних матеріалів (ПММ) та боєприпасів для російських частин, що дислокуються на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема, протягом жовтня-листопада 2020 року завезено:

до АР Крим – близько 280 цистерн (загальною вагою понад 15 тис. тонн) авіаційного палива для бойових літаків Чорноморського флоту;

на тимчасово окуповану територію Луганської області (через пункт пропуску “Гуково” на кордоні з Росією) – два ешелони з боєприпасами (12 критих вагонів загальною вагою понад 270 тонн).

Метою таких дій є підтримання військ у постійній бойовій готовності, забезпечення їхньої повсякденної діяльності, а також проведення заходів оперативної та бойової підготовки.

Крім цього, за рішенням російського воєнно-політичного керівництва з початку року в районі Мекензієвих гір (місто Севастополь, територія АР Крим) відновлено функціонування військових складів ПММ, що були побудовані за часів колишнього СРСР. Протягом року на складах здійснювалось накопичення значної кількості пального для потреб з’єднань та частин ЗС РФ.

Розміщення подібних російських військових об’єктів поблизу великих населених пунктів і курортних зон створює загрозу мешканцям і відпочивальникам у Криму у разі виникнення на них аварійних або техногенних ситуацій.