Повідомлення

Що потрібно для отримання учасником АТО путівки до санаторію

28 серпня 2016 року
Корисну інформацію про забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням надає газета “Народна Армія”

Кожному учаснику бойових дій Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” гарантує право на безоплатне санаторно-курортне лікування. При цьому механізм забезпечення цією пільгою саме учасників АТО визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200.

Що потрібно для отримання учасником АТО путівки до санаторію

Відповідно до вимог цього документа, для одержання путівки потрібно обов’язково перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Своєю чергою органи соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості та в міру надходження путівок:

1) учасників бойових дій – щороку строком на 18–21 день;

2) інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18–21 день;

3) інвалідів із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:

I та II груп – до санаторіїв спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;

III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18–21 день.

Путівками без лікування забезпечуються громадяни, що супроводжують інвалідів I групи (за винятком інвалідів з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку), яким відповідно до висновку лікувально-профілактичного закладу необхідна постійна стороння допомога. У разі, якщо інвалід I групи здатний обслуговувати себе самостійно, видається відповідна довідка лікувально-профілактичного закладу.

У випадку, коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них. Окрім того, особа, яка перебуває на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням в органах соціального захисту населення, але поточного року одержала безоплатну путівку, знімається з обліку. Забороняється поділ путівки та передача її іншій особі.

Згідно з даними Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, цьогоріч за рахунок коштів держбюджету закуплено 4424 путівки на загальну суму 22,3 мільйона гривень. У першому півріччі 2016 року путівки вже отримали 1104 учасники АТО.

Розподіл путівок до санаторіїв здійснюється на підставі поданої органами соціального захисту населення інформації про їхню необхідну кількість. Тому є дуже важливим сам факт постановки та перебування учасників АТО на обліку в органах соціального захисту за місцем проживання. Адже від цього залежатиме кількісний показник потреби в путівках, а в підсумку – й загальна сума бюджетних коштів, що закладатимуть на їхнє придбання.

Більше інформації з питань отримання учасниками АТО послуг з санаторно-курортного лікування дізнавайтеся у відділі забезпечення санаторно-курортним лікуванням та засобами реабілітації Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, зателефонувавши за номером (044) 281–08–39 або відправивши електронною поштою запит на адресу: dsiv_pilga@dsvv.gov.ua.