Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Ще на двох школах Дніпра з’явилися меморіальні дошки на честь загиблих розвідників – захисників України

23 травня 2021 року
Так земляки вшанували пам’ять Сергія Валаха та Семена Румигіна

Ще на двох школах Дніпра з’явилися меморіальні дошки на честь загиблих розвідників – захисників УкраїниДніпрянину Семену Румигіну назавжди 21 рік. Його земляк Сергій Валах прожив лише 34. Обидва розвідники, обидва загинули у 2019-му внаслідок підривів на ворожих мінах. Служили вони у різних бригадах. Семен загинув поблизу Щастя, Сергій – біля Авдіївки. Поховані на найбільшому в Україні військовому кладовищі – Краснопільському.

Пам’ятні дошки на честь земляків урочисто відкрили на фасадах шкіл, де навчалися захисники України. Батьки, вчителі, однокласники, друзі, військовослужбовці, представники влади, духовенства та громадськість віддали шану подвигу загиблих воїнів.

Установлення меморіальних дощок на всіх школах області, де вчилися загиблі у російсько-українській війні, – одна з ініціатив громадської організації “Родинне Коло загиблих Героїв Дніпропетровщини”.

“Ми вже встановили близько тридцяти меморіальних дощок. Опікуємось не тільки встановленням дощок, також алеєю пам’яті, патріотичним вихованням, реабілітацією та підтримкою родин загиблих, – говорить її голова Сергій Ніконов. – Щодо встановлення меморіальних дощок, то наше головне завдання – донести людям, на якій війні загинули наші воїни. Багато відкривають дощок і на них пишуть: “Захищав територіальну цілісність України”. А від кого він її захищав? Ми ж пишемо – від російського окупанта. Це будуть бачити діти, люди будуть бачити, що ці хлопці – герої. Українці – нація героїв, ми не плачемо, ми шануємо наших воїнів. Не кожна нація може витримати таку навалу, яку стримують українці від російського Мордору”.

“Я сам батько загиблого, і коли приходжу до школи чи будинку, де він жив, мені, з одного боку, важко, але водночас приємно, що мій син – Герой, і люди це бачать. Сьогодні встановили меморіальну дошку Сергію Валаху. Я з його мамою спілкуюся вже пів року, оскільки процедура погодження встановлення триває від трьох до п’яти місяців. Вона завжди говорить нам: ”Дякую, що пам’ятаєте мого сина”, – додав Сергій Ніконов.