Повідомлення

СБУ викрила агентурну мережу спецслужб РФ, яка дестабілізувала ситуацію в Україні через Telegram-канали

1 лютого 2021 року
Про це повідомила пресслужба СБУ
СБУ викрила агентурну мережу спецслужб РФ, яка дестабілізувала ситуацію в Україні через Telegram-канали

Кіберфахівці Служби безпеки України викрили масштабну агентурну мережу, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб Російської Федерації.

У ході тривалої спецоперації оперативники СБУ встановили, що агентурна мережа створена так званим 85 Головним центром спеціальної служби Головного управління Генерального штабу ЗС РФ. Спецслужби країни-агресора залучили українських громадян до створення та адміністрування низки всеукраїнських і регіональних Telegram-каналів, таких як “Легитимный”, “Резидент”, “Картель”, “Сплетница”, “Чорний квартал”, “Политический расклад”, “Нетипичное Запорожье”, “Тремпель Харьков”, “Днепр live”, “Николаев live”, “Херсон live”.

За висновками експертизи, матеріали, які поширювали у зазначених каналах, мали на меті створення панічних настроїв, загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації. Ключовим завданням виконавців була дискредитація органів державної влади, вплив на державну політику, штучне створення соціальної напруженості та протестних настроїв серед громадян.