Повідомлення

Рух до НАТО буде максимально ефективним завдяки спільній парламентсько-урядовій платформі

10 жовтня 2019 року
Про це заявив віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції
Рух до НАТО буде максимально ефективним завдяки спільній парламентсько-урядовій платформі

Євроатлантична інтеграція України вперше координується на спільній парламентсько-урядовій платформі, що значно підвищить ефективність руху України незмінним курсом на зближення з НАТО. Про це віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив у Верховній Раді України на першому спільному парламентсько-урядовому брифінгу, присвяченому євроатлантичній інтеграції України.

Дмитро Кулеба повідомив, що Уряд нині завершує роботу над Річною національною програмою під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік: “Це надзвичайно серйозний і комплексний документ. Ми робимо його людиноцентричним. Ставимо понад усе інтереси громадянина України, який має користуватися всіма перевагами розвиненого сектору безпеки та оборони, почуватися захищеним, а також інтереси солдатів та офіцерів Збройних Сил України”.

За словами віцепрем’єр-міністра, програма буде максимально наближена до формату Плану дій щодо членства у НАТО, а її імплементація буде крок за кроком наближати Україну до мети.

Спільна парламентсько-урядова платформа дозволить скоординовано та швидко просуватися дорожньою картою, розробленою спільно Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України. Вона передбачає, зокрема, удосконалення законів про національну безпеку України, Службу безпеки України, Службу зовнішньої розвідки України, державну таємницю, оборонні закупівлі. Окрема увага буде приділена парламентському контролю над сектором оборони та безпеки.