ЗМІ про нас

Розвідники з Одеси перемогли у військовому кросфіті

9 листопада 2020 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Розвідники з Одеси перемогли у військовому кросфіті

Стало вже доброю традицією проводити серед майбутніх офіцерів –випускників Військової академії (м. Одеса) – змагання з військового кросфіту в польових умовах.

Напередодні на полігоні Центру забезпечення навчального процесу Військової академії (м. Одеса), де триває польовий вихід вихованців навчального закладу, курсанти вирішили з’ясувати, хто з них найсильніший у спортивних дисциплінах.

Безпосередньо в полі після занять були проведені змагання з елементами військового кросфіту. Головна відмінність від стаціонарних умов полягала в тому, що більшість вправ виконували зі штатною зброєю. Наприклад, замість гантелей і штанги курсанти використовували автомати і кулемети, а також ящики з боєкомплектом.

Розвідники з Одеси перемогли у військовому кросфіті

У запеклому протистоянні змагалися збірні команди першого курсу факультетів підготовки спеціалістів військової розвідки та десантно-штурмових військ. Найбільш цікавими та напруженими виявилися випробування на фізичну витривалість. Наприклад, для виявлення переможця необхідно було найдовше утримувати на витягнутих руках кулемет ПКМ у спорядженому стані вагою 11,4 кг, а також найшвидше пробігти з ящиком патронів вагою 25 кг дистанцію в тисячу метрів.

Розвідники з Одеси перемогли у військовому кросфіті

Після подолання цього іспиту курсанти виконували відтискання та підтягування на перекладині. Оцінювалися не тільки індивідуальні, але й командні результати. Кожного учасника підтримували друзі та товариші. Вони підбадьорювали їх під час найбільш виснажливих вправ, вигукували гасла десантників та розвідників, розмахували прапорами.

За підсумками змагань команда розвідників виборола перше місце, але головне досягнення, звісно, – військове братерство, взаємовиручка, сила духу та міцність волі. Нагородою для переможців стали солодкі призи – цукерки і тістечка.

Розвідники з Одеси перемогли у військовому кросфіті

Цікава історія зародження цих змагань. Декілька років тому курсанти, перебуваючи на полігоні далеко від стаціонарних спортивних баз тренування, вирішили створити спеціалізований комплекс вправ, у який було включено багато елементів військового багатоборства та кросфіту. Не маючи під рукою спеціального інвентаря і тренажерів, вони використовували для виконання вправ штатну зброю і підручні засоби, які неважко знайти в польових умовах. Водночас виконання даних вправ добре розвиває фізичні якості курсантів – витривалість, силу, швидкість. Тому зачин курсантів знайшов підтримку серед командирів і представників інших факультетів.

Олександр Кіндсфатер