Повідомлення

Розвідники вшанували пам’ять бойового побратима

7 травня 2019 року
Сьогодні співробітники ГУР МО України взяли участь в освяченні пам’ятника Герою України Максиму Шаповалу
Розвідники вшанували пам’ять бойового побратима

Сьогодні співробітники розвідувального органу вітчизняного оборонного відомства на чолі із начальником Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-полковником Василем Бурбою разом із рідними та близькими Максима Шаповала відвідали місце поховання Героя.

Протоієрей Костянтин провів панахиду за загиблим, згадавши в ній разом із генералом Шаповалом похованих поруч генералів Геннадія Воробйова та Андрія Таранова, а також освятив надгробний камінь на його могилі.

Розвідники вшанували пам’ять Героя України хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника.

Розвідники вшанували пам’ять бойового побратима

27 червня 2017 року внаслідок зухвалого терористичного акту, спланованого російськими спецслужбами, трагічно загинув начальник спеціального резерву Головного управління розвідки Міністерства оборони України Максим Шаповал.

З початку російської збройної агресії полковник Шаповал виконував завдання щодо захисту незалежності і територіальної цілісності України в зоні проведення антитерористичної операції. Був учасником найбільш важких боїв 2014–2015 років. Безпосередньо брав участь у звільненні декількох окупованих українських міст, боях за стратегічно важливу висоту – Савур-Могилу, а також у плануванні та проведенні розвідувальних рейдів у глибокий тил противника. Зробив вагомий особистий внесок у документування злочинної присутності збройних сил країни-агресора – Росії на території нашої держави.

Указом Президента України від 30 червня 2017 року полковнику Шаповалу Максиму Михайловичу присвоєно військове звання генерал-майора (посмертно).Розвідники вшанували пам’ять бойового побратима Його навічно зараховано до списків військової частини, якою він командував, та внесено в Книгу Слави Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Указом Президента України від 7 вересня 2017 року за мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності та безпеки держави, самовіддане служіння Українському народові генерал-майору Максиму Шаповалу присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

Герої не вмирають! Вони живуть, доки ми про них пам’ятаємо!

Слава Україні!

Героям слава!