Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Розвідник-рекордсмен з Вінниччини з протезом повернувся на захист України

19 вересня 2022 року
Історію мужнього воїна Романа Кашпура розповіли журналісти інтернет-видання “Вінниця.info”

Розвідник-рекордсмен з Вінниччини з протезом повернувся на захист УкраїниМинулого року служба зв’язків з громадськістю ГУР МО України повідомила про те, як військовий розвідник Роман Кашпур на протезі встановив рекорд України на Чугуївському аеродромі. Тоді Роман за 44 секунди протягнув на 6 метрів та 40 сантиметрів 16-тонний літак АН-26. “Ідея цього вчинку – мотивувати важкопоранених, довести, що життя після ампутації триває, просто це інша сторінка”, – сказав тоді розвідник.

У матеріалі про Романа Кашпура журналісти інтернет-видання “Вінниця.info” розповіли про подальшу долю мужнього воїна.

Російське вторгнення 24 лютого ц. р. застало подружжя Кашпурів у Харкові. Добу вони добиралися до Хмільника. А потім Роман пішов на війну. Його дружина Юлія каже, що навіть не намагалася зупинити чоловіка. І те, що він на протезі – не аргумент. До Харкова Роман Кашпур повернувся 1 березня ц. р. Повернувся на непристосованому протезі. На ньому і провоював півроку.

“Купальний протез годиться для ходьби, купання. В ньому бігати і виконувати роботи неможливо”, – говорить Роман.

На Харківщині українець стояв на обороні Салтівки. Там кожен день, кожен вихід закарбувався на все життя.

“Був вихід в “сіру” зону. Там не один я такий на протезі. Наше завдання було виявити ворожий танк, який постійно обстрілював Салтівку, і знешкодити”, – каже він.

Додому Роман заїхав на кілька днів. Нарешті змінив протез. За кілька днів – знову на Харківщину до бойових побратимів. Залишитися вдома, каже, не може.

“Потрібно пам’ятати, що Україна до цього часу існує, живе, бореться, завдяки людському потенціалу. Це єдине, що призведе до перемоги”, – каже захисник України.

Патріотами Юля та Роман виховують і своїх синів. Їм жити в мирній і щасливій Україні, каже Роман, тож мають любити і готові боронити її від ворогів.