Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

Розвідгрупа вже поверталася з бойового завдання…

5 вересня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Розвідгрупа вже поверталася з бойового завдання…

Сім років тому, прикривши від уламків ворожої міни побратимів-розвідників, загинув солдат Денис Дробний

Солдат Денис Дробний добровольцем пішов до війська, служив санінструктором окремого розвідувального батальйону, був відважним захисником України.

Сім років тому, 5 вересня 2014-го, він загинув під час виконання розвідгрупою бойового завдання в районі Мар’їнки на Донеччині. Йому було лише 30…

Денис народився й мешкав у Дніпродзержинську (нині Кам’янське, Дніпропетровська обл. – Авт.). Він був добрим, справедливим та цілеспрямованим. З дитинства хлопець мріяв стати медиком, тому добре навчався в школі, а пізніше успішно закінчив медичний коледж.

А коли в Україну прийшла війна, Денис без вагань став на її захист.

– Про те, що іде добровольцем до армії, він повідомив всього за день до від’їзду. Він був справжнім патріотом. На війну свідомо пішов, щоб війна не прийшла до нас, – розказують рідні про Дениса.

– Восени 2014-го року Донбас вже палав й в районі АТО не стихали бойові дії, – розповіли друзі Дениса. – Роботи вистачало усім, але розвідники, як відомо, завжди у самому пеклі. Тож, того дня, 5 вересня 2014 – го, неподалік Мар’їнки одна з розвідгруп, у складі якої був санінструктор Дробний, після виконання бойового завдання через лісосмугу поверталася до своїх. Хлопці йшли обережно, крок за кроком долали нашпиговані ворожими мінами кілометри. Але… На одній зі стежок Денис зачепив добре замасковану міну-розтяжку. Спрацював вибуховий пристрій й cтався жахливий вибух. Солдат Дробний, прикрив собою своїх товаришів, які йшли за ним, а сам загинув.

Поховали Героя з почестями на Алеї Слави військового цвинтаря в Південному районі рідного для нього міста.

За особисту мужність, високий професіоналізм, вірність Військовій призязі солдат Денис Дробний посмертно нагороджений орденом “За мужність” III ступеня, а на фасаді школи, де він навчався, та будинку, де він мешкав, встановили меморіальні дошки.

Вічна слава та пам’ять Герою!