Повідомлення
Росія залучає авіацію для управління окупаційними військами на сході України
26 лютого 2021 року
Це свідчить про подальшу підготовку ЗС РФ до ескалації конфлікту на сході України, включаючи відкриту збройну агресію
Росія залучає авіацію для управління  окупаційними військами на сході України

Для управління 1 та 2 АК на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей задіяно літак Іл-22 Повітряно-космічних сил ЗС РФ. Командуванням збройних сил країни-агресора розпочато заходи з перевірки можливостей з управління з’єднаннями і військовими частинами

1 та 2 АК оперативного угруповання російських окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з використанням повітряного командного пункту (літака-ретранслятора Іл-22) зі складу 8 окремої авіаційної дивізії спеціального призначення (Чкаловський) із засобами цифрового УКХ-радіозв’язку (цифрові радіостанції Р-392 “Арахис” та Р-187П1 “Азарт” у режимі ППРЧ).

Для ефективного відпрацювання заходів у листопаді 2020 року до батальйонів охорони та управління 1 та 2 АК додатково поставлено УКХ-радіостанції Р-392АЦМ “Арахис”. У грудні 2020 року – січні цього року під контролем командної ланки 1 та 2 АК та кураторів зі ЗС РФ проведено заняття з організації зв’язку з використанням УКХ-радіостанцій Р-392АЦМ “Арахис”.

У рамках перевірки системи управління і зв’язку 1 та 2 АК з використанням літака Іл-22 з 5 лютого цього року щоденно спостерігається:

розгортання не менше п’яти додаткових радіомереж (на базі Р-187П1 “Азарт” та Р-392АЦМ “Арахис”);

виведення на чергування у повітряному просторі Ростовської області (район Матвєєв Курган – Шахти) літака Іл-22 (час роботи – з 09:00 по 16:00);

проведення радіотренувань із залученням вузлів зв’язку стаціонарних пунктів управління з’єднань та військових частин корпусів із залученням літака Іл-22.

Варіант застосування літака Іл-22 для організації зв’язку зі з’єднаннями і військовими частинами 1 та 2 АК наведено на схемі.

Росія залучає авіацію для управління  окупаційними військами на сході України

Довідково:

вперше польоти літака Іл-22 із використанням УКХ-радіостанції Р-392АЦМ “Арахис” спостерігалися з 21 березня 2019 року по 28 квітня 2019 року (2 літаки) та з 2 по 13 серпня 2019 року в районі Ростов-на-Дону – Шахти. Протягом 2020 року польоти літака не фіксувалися, ймовірно, у зв’язку із проведенням модернізації засобів зв’язку на літаку.

 

 

 

 

 

Зазначений варіант організації зв’язку дозволить:

збільшити зону УКХ-радіозв’язку з 30 до 300 км (при висоті польоту літака Іл-22 – 7000-7400 м);

здійснювати безпосереднє управління з’єднаннями та військовими частинами 1 та 2 АК із використанням УКХ-радіозв’язку (у режимі ППРЧ) з пункту постійної дислокації 8 загальновійськової армії (Новочеркаськ) Південного військового округу;

організувати обмін даними з використанням складних видів передач.

Враховуючи вищезазначені дані, ймовірний порядок організації зв’язку зображено на малюнку.

Росія залучає авіацію для управління  окупаційними військами на сході України

На цей час існують проблеми з налагодженням зв’язку між вузлами зв’язку командних пунктів з’єднань та військових частин 1 та 2 АК з літаком Іл-22, що у першу чергу пов’язані з непідготовленістю військовослужбовців підрозділів зв’язку окупаційних корпусів.

Таким чином, у збройних силах Російської Федерації відпрацьовується варіант оперативного управління з’єднаннями і військовими частинами 1 та 2 АК з борту повітряного командного пункту (літака-ретранслятора Іл-22) Повітряно-космічних сил ЗС РФ, який здійснює чергування у повітряному просторі Російської Федерації. Це свідчить про подальшу підготовку ЗС РФ до ескалації конфлікту на сході України, включаючи відкриту збройну агресію.

 

Повітряний командний пункт (літак-ретранслятор Іл-22)

Повітряний командний пункт (літак-ретранслятор Іл-22) призначений для управління військами (силами) у разі знищення наземних командних пунктів та сумісний з існуючими в ЗС Російської Федерації системами управління військами. Крім того, літак Іл-22 оснащений засобами РЕБ, що дозволяють, зокрема, виявляти застосування засобів РЕБ супротивником, — станцією попередження про опромінення.

Основні тактико-технічні характеристики:

Характеристика

Значення

Маса літака, кг

33760

Максимальна злітна маса, кг

61400

Максимальна швидкість, км/год

685

Крейсерська швидкість, км/год

550

Гранична висота польоту, м

8800

Екіпаж, чол.

5 ( 2-4 оператори)

 

УКХ радіостанція “Арахис” Р-392

Росія залучає авіацію для управління  окупаційними військами на сході України Росія залучає авіацію для управління  окупаційними військами на сході України

















 

 

 

 

 

УКХ-радіостанція Р-392 “Арахис” із програмно-змінними стандартами радіозв’язку призначена для забезпечення засекреченого зв’язку в тактичній ланці управління.

Характеристика

Значення

Діапазон частот, МГц

148 –174; 410 – 450

Крок сітки частот, кГц

25

Вид модуляції

ЧМ

Потужність передавача, Вт

0,3/5/30

Безперервність роботи від АКБ, год

15

 

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот