Під час засідання, присвяченого діяльності приватних військових компаній Вадим Скібіцький зазначив, що міжнародне співтовариство має посилити тиск на РФ, яка веде гібридні війни з використанням приватних військових компаній та інших парамілітарних організацій.
“Донедавна військові компанії вважалися неурядовими підрядниками, які надають послуги з професійного консультування, підтримки та охорони. Однак Москва застосовує ПВК як економічно доцільний інструмент для здійснення військового впливу за кордоном, який не несе істотних внутрішньополітичних ризиків для російського режиму. При цьому в разі потреби Москва має змогу публічно дистанціюватися від таких дій”,– наголосив Вадим Скібіцький.
Він додав, що в останні роки Росія вивела практику застосування приватних військових компаній на новий рівень, “продемонструвавши, що вони можуть виконувати наступальні завдання та фактично становити кістяк окупаційної армії”.
З огляду на це, міжнародне співтовариство має віднайти способи протидії гібридним арміям під прикриттям ПВК.
“Існує нагальна потреба в заснуванні міжнародного органу, який би встановлював уніфіковані правила та забезпечував жорсткий контроль за діяльністю ПВК. Було б доцільним також чітко визначити ПВК у міжнародному праві, включаючи Римський статут. Усі країни мають рішуче виступити проти найманства”, – заявив представник воєнної розвідки України на засіданні Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ.