Повідомлення

Протидіяти навчанням “Sea Breeze – 2021” Росія намагається всіма можливими способами

2 липня 2021 року
Для спостереження за міжнародними морськими маневрами РФ вивела в море весь корабельний склад Чорноморського флоту
Протидіяти навчанням “Sea Breeze – 2021” Росія намагається всіма можливими способами

Ці дії викликані страхом країни-агресора втратити свою домінувальну роль на півночі Чорного моря. Про це в ефірі телеканалу “Дом” заявив представник ГУР МО України Вадим Скібіцький.

Коментуючи інформацію про активізацію дій Чорноморського флоту РФ, представник воєнної розвідки України зазначив, що сьогодні колективну безпеку в Чорноморському регіоні готові забезпечувати і нові країни – члени НАТО, яких не було за часів Радянського Союзу.

– Воєнна розвідка України відзначає, що з 2015 року Росія почала стрімко нарощувати в окупованому Криму свою військову складову. І коли проходять міжнародні військові морські навчання, Росія відпрацьовує різні способи та методи ураження тих угруповань, які створюються в Чорному морі. Однак міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в нашому регіоні. Росія цього реально боїться, зазначив Вадим Скібіцький.

Проте, за словами, представника ГУР МО України, намагання Росії продемонструвати свою готовність застосувати силу не співмірне з потенціалом тих країн, які беруть участь у міжнародних навчаннях.

– Воєнна розвідка України зараз забезпечує безпеку та моніторить розвиток ситуації навколо навчань “Sea Breeze – 2021”. Ми бачимо, що для спостереження за навчаннями Росія вивела в море майже весь наявний корабельний склад, який виконує не притаманні для нього завдання. Країна-агресор намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів із використанням військової сили. Але Росії явно не вистачає сил і засобів в Чорному морі, – зазначив Вадим Скібіцький.