Повідомлення

Президент України з нагоди 28-ї річниці створення воєнної розвідки: сьогодення та майбутнє вимагає нових методів і форм розвідувальної боротьби

7 вересня 2020 року
Президент України Володимир Зеленський наголошує, що воєнна розвідка своєю складною та кропіткою щоденною працею зміцнює систему національної безпеки України, її силу та незалежність

Під час виступу на урочистостях з нагоди Дня воєнної розвідки України Глава держави зазначив, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України суттєво посилило можливості агентурної розвідки, інформаційно-аналітичну діяльність, потенціал радіоелектронної, повітряної та космічної розвідки.

“Серед іншого, зусилля наших розвідувальних органів сприяли отриманню Україною статусу члена Програми розширених можливостей НАТО”, – констатував Володимир Зеленський.

Водночас, за словами Президента, перед ГУР МО України стоїть ще багато завдань.

“Сьогодення й майбутнє вимагає нових методів, форм і способів як збройної боротьби, так і розвідувальної”, – наголосив Володимир Зеленський.

Одним з ключових чинників успішності розвідки, на переконання Президента України, є формування жорсткої кадрової політики, адже випадковим людям тут немає місця. І лише ретельний відбір професійних і патріотичних кадрів забезпечить успішність роботи ГУР МО України.

Робота розвідників – це невидимий напружений інтелектуальний поєдинок, який завжди, а особливо в умовах війни, триває цілодобово та без вихідних “заради миру, спокою та стабільності України”, зауважив Володимир Зеленський.

“Сьомий рік ми ведемо протистояння з ворогом, дії якого складно прогнозувати. Саме тому такою важливою є добута вами інформація. Своєчасна й, головне, – достовірна. Від неї залежить не тільки ухвалення важливих політичних рішень, а й життєдіяльність усього державного механізму. Без вас наша держава, кажу відверто, є сліпою, глухою та майже безсилою”, – зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що своєю роботою воєнна розвідка створює позитивний імідж Україні та ЗСУ, протидіє російській пропаганді й доносить до іноземних дипломатичних кіл та засобів масової інформації правду про події, які відбуваються в нашій державі.

“Залишаючись завжди непоміченими, ви щомиті демонструєте дієздатність та ефективність. Виявляєте потенційні виклики та загрози національним інтересам та ефективно протидієте їм щодня”, – сказав Володимир Зеленський.

Вітаючи розвідників з професійним святом, Глава держави подякував їм за роботу, яку вони виконують з честю заради України.

“Тільки спільними зусиллями ми зможемо зупинити важку й жахливу для нашої країни війну та забезпечити відновлення територіальної цілісності України. У цей урочистий день я бажаю всьому особовому складу, ветеранам воєнної розвідки та вашим сім’ям міцного здоров’я, злагоди, любові, незламної віри в нашу перемогу та світле майбутнє України”, – зазначив Президент України.

Під час відвідання військової частини, де здійснюється підготовка та тренування розвідників, Глава держави ознайомився з умовами підготовки підрозділу спеціального призначення, тренувальною базою військового містечка, зразками техніки, спеціального спорядження та технічних засобів, які є на озброєнні у структурних підрозділах ГУР МО України.

Найкращим воїнам Володимир Зеленський вручив державні нагороди.

Президент разом з Прем’єр-міністром, Головою Верховної Ради та іншими учасниками заходів ушанували пам’ять воїнів-розвідників, які загинули, захищаючи суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України.