Повідомлення

Президент України увів в дію рішення РНБО України щодо підвищення грошового забезпечення українських воїнів у наступному році

17 вересня 2018 року
Відповідний Указ Петро Порошенко підписав 14 вересня ц. р.
Президент України увів в дію рішення РНБО України щодо підвищення грошового забезпечення українських воїнів у наступному році

Президент України Петро Порошенко підписав Указ, яким увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 вересня ц. р. “Про пропозиції до проекту Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України”.

Згідно з Указом Уряд України має передбачити у проекті Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” видатки на забезпечення національної безпеки і оборони України в обсязі не менше обсягу видатків, передбачених на 2018 рік, у відсотках від валового внутрішнього продукту. Також має бути передбачено збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців не менше ніж на 30 відсотків.

У наступному році Уряд також має вжити заходів щодо забезпечення першочергового фінансування діяльності суб’єктів сектору безпеки і оборони України за пріоритетними напрямами, cеред яких виконання заходів із розробки, підготовки виробництва та закупівлі нових зразків озброєння і військової техніки, зокрема сучасного високоточного ракетного озброєння (ракетних систем і комплексів, у т. ч. крилатих ракет), артилерійського озброєння, бронетанкової техніки, боєприпасів, високоточних засобів ураження, облаштування дослідно-випробувальних полігонів для проведення випробувань боєприпасів.

Також серед пріоритетних завдань посилення системи протиповітряної оборони держави та можливостей авіації Повітряних Сил ЗС України і реалізація державної політики у сфері кібербезпеки, виконання заходів з розвитку та модернізації спеціального зв’язку та захисту інформації, виконання Національної розвідувальної програми на 2016–2020 роки та посилення контррозвідувального захисту та боротьби з тероризмом і диверсійною діяльністю.

Реалізація соціальних гарантій військовослужбовців, насамперед збільшення розміру грошового забезпечення військовослужбовців, – також визначена у числі першочергових.

Документ набирає чинності з дня його опублікування.