Понад 43 тисячі українських жінок – у війську, 56% серед новостворених бізнесів в Україні – також заснували вони.
Розвідниці, снайперки, механіки бойових машин, депутатки та підприємиці… – українські жінки і дівчата різного віку та соціального статусу вкотре доводять, що не буває суто «чоловічих» чи суто «жіночих» професій.
Наші жінки давно вже взяли на себе важливі завдання та готові – особливо з початком широкомасштабного вторгнення – виконувати надскладну роботу, аби не лише захистити та втримати країну, а й відбудувати та зміцнити її.
Сьогодні у Києві стартував 7-й Український Жіночий Конгрес (УЖК), який об’єднав понад 50 спікерів і спікерок ― усі вони невпинно працюють на перемогу та розвиток України у різних сферах.
Серед них – перші особи держави, українські та іноземні парламентарі та парламентарки, членкині Уряду, представники та представниці державного та громадського секторів, місцевого самоврядування, експерти та експертки, лідерки освітньої, медичної, правозахисної галузей, високі представники і представниці міжнародної спільноти, представники ЗМІ, а також усі небайдужі до проблем гендерної рівності.
Участь в заході беруть і представниці Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Цьогорічний Конгрес відбувається під гаслом «Жіноче лідерство. Час відновлення. Час відбудови».
Як зазначила співзасновниця Жіночого Конгресу віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк, його місія – просування політики гендерної рівності в Україні.
Також на ньому піднімаються чесні питання і формуються чесні відповіді на нагальні проблеми українського суспільства: вступ до ЄС, економічне зростання, подолання корупції, адаптація систем освіти і охорони здоров’я, реабілітації ветеранів, тощо.
На відкритті конгресу з промовою виступила перша леді України Олена Зеленська.
“Під час війни українки здійснили такий сильний ривок у розвитку своїх лідерських якостей, стільки нового опанували, стільки на себе взяли. Ми не маємо погоджуватись на другорядність чи недооцінку. Жінки ― лідерки. Це вже не треба нікому доводити, це вже факт”, ― заявила Олена Зеленська.
Посолка США Бріджит Брінк, яка також взяла участь у Конгресі заявила, що амбасада Сполучених Штатів Америки підтримує українських жінок у всіх аспектах їхньої діяльності та вважає, що без жінок неможлива ані перемога, ані відновлення України. Вона переконана, що жінки, які складають половину усього населення, не можуть бути проігноровані під час ухвалення рішень.
«Я буваю на різних подіях, присвячених жіночому руху. А на Українському Жіночому Конгресі мені бути особливо приємно. Я вважаю, що він буде важливий не тільки для руху за гендерну рівність, а й для відновлення України», – сказала Надзвичайний та Повноважний Посол США в Україні Бріджит Брінк.
Вона зазначила, що сміливість і сила українських жінок робить їх унікальними.
Нагадаємо, Український Жіночий Конгрес відбувається у Києві вже сьомий рік поспіль. Вдруге – в умовах широкомасштабного вторгнення рф в Україну.
Як зазначають організатори, Український Жіночий Конгрес за роки свого існування досягнув вагомих цілей у впровадженні гендерної рівності і не має наміру зупинятися.