Повідомлення
Представники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи Литви
14 січня 2025 року
Представники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи Литви

13 січня у Посольстві Литовської Республіки в Україні відбувся захід, присвячений Дню пам'яті захисників свободи Литви.

Тридцять чотири роки тому – 13 січня 1991 року – радянські окупаційні війська здійснили спробу повалення влади Литви, яка 11 березня 1990 року проголосила незалежність від СРСР. Тисячі людей стали на захист будівлі парламенту й вільнюського телецентру, серед них були й українці.

Представники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи Литви

Традиційно співробітники та гості посольства зібралися разом біля вогнища на території посольства, щоб пригадати події 1991 року та вшанувати пам'ять тих, хто загинув за свободу і незалежність Литви. Разом з учасниками подій 34-річної давнини у Вільнюсі, поруч з київською символічною ватрою були і українські воїни, які сьогодні боронять кордони Європи від російської орди.

«Тієї ночі у Вільнюсі загинуло 14 захисників свободи Литви, ще сотні людей було поранено. Ми сьогодні не лише пам’ятаємо про їхню жертву, але й завдяки їм живемо у вільній успішній країні, яка є членом ЄС і НАТО. Я щиро бажаю, щоб сьогоднішня боротьба українців за свободу, а також за кордони Європи і безпеку Литви увінчалися такою ж перемогою. Я сподіваюся і вірю, що незабаром ми зможемо відзначати героїчну боротьбу України, як ту, що зупинила російський імперіалізм раз і назавжди», - зазначила посол Литви в Україні Інга Станітє-Толочкєнє.

Пані Інга додала, що тоді, 13 січня 1991 року, українці були поруч з литовцями. Тож вчора, сьогодні і завтра Литва була, є і буде з Україною до нашої спільної перемоги.

«Українці та литовці - це точно братні народи. В нас є спільний досвід існування у великому європейському проєкті, спільний досвід зупинення орди, коли українські та литовські воїни, наші князі разом боронили Європу від нашестя з боліт.

Литва однією з перших визнала незалежну Україну, і сьогодні ми разом проходимо чергові важкі уроки. І разом ми прийдемо до перемоги і до подолання того зла, яке має впасти. Бо поки є ця геополітична загроза, ні Литва, ні Україна, ні європейська спільнота вцілому не будуть почуватися в безпеці», - зазначив у своєму виступі представник ГУР МО Андрій Юсов.

Після урочистостей у Посольстві відбулася панельна дискусія, співорганізаторами якої стали Головне управління розвідки Міністерства оборони України та Благодійний фонд Діани Подолянчук.

Представники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи Литви

До слова запросили визволених з російського полону, військового Національної гвардії України полку «Азов» Дмитра Канупєра, морського піхотинця Дмитра Селютіна, активістку й громадську діячку Людмилу Гусейнову, а також бійців спецпідрозділу «Артан» з позивними Вишня і Ракета.

Серед іншого, визволені Оборонці розповіли присутнім про випробування і тортури у ворожому полоні, повне ігнорування росією Женевських конвенцій, законів та звичаїв війни. А також закликали міжнародну спільноту активніше тиснути на москву з метою визволення полонених українських воїнів та цивільних.

Під час заходу послу Литви була вручена подяка від Головного управління розвідки, а також картина художниці та волонтерки Діани Подолянчук. Своєю чергою воїни підрозділу «Артан» передали послу Литовської республіки бойовий прапор з підписами бійців.

Представники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи ЛитвиПредставники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи ЛитвиПредставники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи ЛитвиПредставники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи ЛитвиПредставники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи ЛитвиПредставники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи ЛитвиПредставники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи ЛитвиПредставники ГУР та колишні полонені вшанували памʼять захисників свободи Литви
Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот