Повідомлення

Представники ГУР МО України взяли участь у презентації книги про українського розвідника

8 листопада 2017 року
Видання підготував радник Голови Служби зовнішньої розвідки Олександр Скрипник
Представники ГУР МО України взяли участь у презентації книги про українського розвідника

Учора в інформаційному агентстві “Укрінформ” відбулась презентація книги Олександра Скрипника “Розстріляний на Донбасі “за ізмєну Росії” про українського розвідника та дипломата Федора Боржинського.

В основі книги – драматична доля дипломата і розвідника Федора Боржинського. Народившись у багатодітній селянській родині поблизу Умані, він хоробро служив у російській імператорській армії, опанував англійську, японську, китайську, монгольську і бурятську мови, зарекомендував себе фаховим розвідником і за особливі заслуги отримав баронський титул, а невдовзі після проголошення Української держави був призначений першим її послом на Кубані, де з честю відстоював українські інтереси.

Художня оповідь, яка грунтується на документальних джерелах, раз по раз переносить читача то до подій Української революції 1917–1921 років, то на Майдан у Києві, то у зону проведення АТО чи на тимчасово окуповану територію Донбасу, де українські патріоти відчайдушно протистоять “русскому міру” і де прах барона Боржинського, розстріляного свого часу поборниками ідеї “єдіной і нєдєлімой” на околиці тодішньої Юзівки (нині – Донецьк), не дає спокою кривдникам української землі донині.

Участь у заході взяли відомі вітчизняні історики та дослідники, митці, представники ЗМІ та студенти.