Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Повернення до кордонів 1991 року ― єдиний варіант завершення війни, ― Кирило Буданов

11 вересня 2023 року

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-лейтенант Кирило Буданов взяв участь в обговоренні на “Ялтинській Європейській Стратегії”.

Під час дискусії керівник Воєнної розвідки України описав становище росії на нинішньому етапі війни, відповів на запитання про так званий “ризик ескалації”, що досі непокоїть деяких наших партнерів, а також розповів про пріоритетні вектори розвитку української спецслужби.

Головне із розмови:

Повноцінна конвенційна війна, яка триває, не пішла на користь кремлівському режиму. Він стає слабшим, економіка не витримує, у фінансах є певний запас міцності, але він не нескінченний.

Професійна армія рф у загальному розумінні закінчилась ще минулої осені. Вони воюють мобілізованими. Виробництво нових техніки та озброєння абсолютно на недостатньому для агресора рівні.

Так, режим у кремлі не такий потужний, але це досі неподоланий ворог. Не можна так просто казати, що у них все погано ― ні, вони адаптуються, намагаються змінити тактику використання своїх збройних сил.

Зі стратегією у ворога нічого не вдається, а от з тактикою позитивні для них зрушення ― на жаль, це треба визнати ―вони є. Наприклад, вони почали масово використовувати дрони.

Щодо ударів на території росії ― передусім, під прицілом перебувають підприємства військово-промислового комплексу рф.

Нещодавно чиїмись дронами було атаковане підприємство “крємній ел”. Воно виробляє основні мікросхеми з тих, які не закуповуються, для російських ракет “іскандер”.

Вибухи на території країни-агресора трохи витвережують суспільство, але, на жаль для нас, масового ефекту це наразі не має.

Поява невідомих дронів, особливо у москві, призвела до перебоїв роботи цивільної авіації: страхові компанії піднімають страхові збори, авіакомпанії затримують рейси, маса невдоволених, справді великі переплати коштів. Певні авіакомпанії вже офіційно вийшли з московських аеропортів та припинили туди літати.

Можу підтвердити, що системи “Starlink” не працювали певний час біля Криму. Ми також застосовували певну техніку і одразу зрозуміли, що там вона не має покриття. Водночас, системи “Starlink” відіграли й відіграють дуже значну роль. Абсолютно вся лінія фронту працює на системах “Starlink” ― це факт.

Західна логіка щодо росії базується на тому, що називається “russia house”. А ситуація інакша: росія вже не має одноосібного контролю над цією ситуацією. Про яку ескалацію ми говоримо? ― задіяні всі види озброєнь: від підводних човнів до стратегічної авіації. [...] Логіку треба змінювати. Не все залежить від росії, як не все в руках інших гравців на світовій арені ― щось трошки і від нас залежить.

Бойові дії будуть продовжуватись. Наступальна операція України, а я підкреслюю ― вона відбувається на кількох напрямках, так само буде продовжуватись.

Головні проблеми, з якими стикнулись наші сили ― це суцільні мінування, велика насиченість переносними протитанковими комплексами та величезна кількість дронів-камікадзе: FPV та системи типу “ланцет”. Але рух триває.

Я не поділяю думку, що це буде довготривалою війною. Це моя особиста думка, яка базується на аналізі тих даних, які ми маємо щодо противника: росіяни фізично не можуть вести довготривалі дії.

Коли я прийшов на посаду, то визначив акцент щодо розбудови нашої структури. Розуміючи, що коштів, часу та ресурсів не вистачить на розбудову всього, я визначив два основних напрямки. Перший ― це суттєве посилення агентурної роботи. Другий ― технічна розвідка. [...] Також ми посилили свої підрозділи спеціального призначення.

Для мене перемогою буде повернення до кордонів 1991 року. Іншого варіанту завершення цієї війни не існує. Без цього конфлікт буде в тій чи іншій формі взагалі все життя, бо прикордонні сутички ніколи не зупиняться. Обмін ракетними ударами, ударами безпілотників буде продовжуватись. Щоб це зупинити, треба повернутися до визнаних світом кордонів і до світопорядку, який вибудовувався дуже багато років.

Усі країни без винятку мають поважати міжнародне право. Якщо гіпотетично щось відбудеться інакше, то це буде сигнал для всіх, що в будь-якій точці світу абсолютно терористичними способами можна змінювати як світопорядок, так і життя в цілому. А я думаю, що це може дуже погано закінчитися ― і не тільки для України.