Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Піратське захоплення судна – окупанти примусово ведуть рятувальне судно «Сапфір» в Севастополь

9 березня 2022 року
Піратське захоплення судна – окупанти примусово ведуть рятувальне судно «Сапфір» в Севастополь

Захоплене російськими окупантами цивільне рятувальне судно «Сапфір» транспортують в порт окупованого Севастополя. Про це повідомив капітан «Сапфіру», якому дали можливість зв’язатися з Адміністрацією морських портів України. Капітан повідомив, що на борту перебувають «зелені чоловічки», які тримають екіпаж «під дулами». На судно прибув капітан окупантів, який взяв на себе функції командування.

Одеський координаційно-рятувальний центр звернувся до російських військових кораблів з позивними «Бугель-490», «Кас», «Аргумент», «Бульба», «Гусар», «Витал»: «Вами незаконно захоплено та утримується українське рятувальне судно «Сапфір», яке знаходилось в територіальних водах України в районі острова Зміїний. Ваші дії незаконні. Це прояв слабкості і класифікується як піратське захоплення. Ви порушили всі норми міжнародного морського права і ведення бойових дій на морі. Вимагаємо негайно звільнити рятувальне судно «Сапфір» і не перешкоджати його слідуванню в порт Одеса. Захоплення цивільного судна вчергове підтверджує, що у російських військових немає честі. Розв’язавши війну, ви прикриваєтеся цивільними. Це чергова ганебна сторінка вашого воєнно-морського флоту. Вам не змити цю ганьбу ніколи».

Цивільне рятувальне судно «Сапфір» знаходиться на балансі морської пошуково-рятувальної служби України. Призначене для патрулювання у відкритому морі, порятунку судів які терплять лихо, виконання морських буксирувань судів і плавзасобів, пожежогасіння, виконання підводно-технічних робіт на глибинах до 50 метрів, порятунку людей і надання медичної допомоги постраждалим. На момент захоплення судно виконувало гуманітарну місію з порятунку людей.

Дії російських окупантів кваліфікуються виключно як піратство та пряме порушення норм Міжнародного морського права та Міжнародних конвенцій безпеки мореплавства.