Повідомлення

Петро Порошенко підписав Указ про одноразову грошову винагороду Героям України за здійснення визначного геройського вчинку

28 березня 2019 року
Про це повідомляє Адміністрація Президента України
Петро Порошенко підписав Указ про одноразову грошову винагороду Героям України за здійснення визначного геройського вчинку

Президент Петро Порошенко підписав Указ “Про одноразову грошову винагороду особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку”. Документом вносяться зміни до Статуту звання Герой України, затвердженого Указом Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114 “Про звання Герой України”.

Згідно з Указом особам, яким присвоєно звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”, виплачується одноразова грошова винагорода, а у разі присвоєння звання посмертно або в разі смерті Героя України одноразова грошова винагорода виплачується членам їхніх сімей.

Одноразова грошова винагорода виплачується в 50-кратному розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому присвоєно звання Герой України.

Указом також доручено Кабінету Міністрів України розробити та затвердити порядок виплати зазначеної винагороди та передбачати під час розроблення проектів закону про Державний бюджет України на 2020 рік і наступні роки кошти для виплати одноразової грошової винагороди особам, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.

Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Стаття 1 Указу в частині виплати одноразової грошової винагороди набирає чинності з 1 січня 2020 року та застосовується незалежно від часу присвоєння звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку.