ЗМІ про нас

Пам’яті героя-кіборга

9 лютого 2019 року / інтернет-видання “Одеські вісті”
Пам’яті героя-кіборга

Нещодавно у місті Роздільна відбулася відкрита першість Одеської області з дзюдо пам’яті воїна 74-го окремого розвідувального батальйону, героя-кіборга Сергія Іщенка. У бою з незаконними збройними формуваннями в новому терміналі Донецького аеропорту 20 січня 2015 року він до останнього вів бій та надавав допомогу пораненим побратимам, і загинув як герой. Сергій сам був спортсменом-дзюдоїстом. Він закінчив 1-шу Роздільнянську ЗОШ та профтехучилище у цьому місті, і, як бачимо, пам’ять про нього серед земляків живе.

Щодо самого спортивного свята, то рівень підготовки змагань, що проходили у спортивній залі Роздільнянської ДЮСШ, є високим. А радість від перемог на обличчях юних спортсменів така ж сама, як і у олімпійських чемпіонів. За це, напевно, потрібно подякувати директору Роздільнянської ДЮСШ, Заслуженому працівнику освіти України, Заслуженому працівнику фізичної культури і спорту України Володимиру Замітайлу, майстру спорту Вікторії Воробій та усьому тренерському і суддівському колективу турніру. Суто організаційними питаннями займався Володимир Василенко і очолювана ним організація “Громада Роздільнянщини”.

У спортивному турнірі взяли участь представники різних куточків Одеської області. Тут були представники Лиманського, Ширяєвого, Балтського, Любашівського, Окнянського, Великомихайлівського та Роздільнянського районів. Надалі список учасників і географія, можливо, розширяться, діти військовослужбовців оперативного командування “Південь”, які займаються цим видом спорту, також могли б взяти участь у турнірі, адже він має відкритий статус. Було б дуже добре, якщо б організаторів з громадської організації “Громада Роздільнянщини” підтримали обласна влада. Оскільки вони займаються і волонтерською справою, і просвітницькою. У складі “Громади” є народний вокальний гурт “Зоряни”. У його репертуарі – обробки українських народних пісень. Цьогорічне свято спорту не оминули увагою голова Роздільнянської райдержадміністрації Наталія Бараненко та керівник Південного регіонального офісу “Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції” Микола Сторожук.

Переможці та учасники змагань були нагороджені медалями, кубками та грамотами.

Учасники бойових дій Сергій Гуцалюк, Олександр Голопотелюк, які є громадськими активістами та мають вихід на волонтерські організації, всебічно підтримали таку важливу справу.

Думається, що за такого підходу до справи з’являться небайдужі спонсори змагань з числа тих, хто вболіває про майбутнє українського спорту. Цьогоріч турнір підтримало приватне підприємство “Принт-сервіс” очолюване Антоном Філіним.

Військовослужбовці оперативного командування “Південь” відгукнулись на запрошення громадської організації “Громада Роздільнянщини” та підтримати турнір з боротьби в пам’ять про загиблого військовослужбовця. Змагання такі проводяться вже втретє.

Під час турніру, разом з мамою загиблого Героя Сергія Іщенка Віленою Петрівною, представники оперативного командування “Південь”, волонтери, представники органів влади вшанували пам’ять воїна покладанням квітів до меморіальної дошки, яку відкрито на фасаді будинку Роздільнянської НВК школи-гімназії №1, у якій він навчався Сергій. Після цього відвідали шкільний музей і переглянули окремий стенд, присвячений його подвигу.