Підготовка високопрофесійного розвідника – це не лише фахове навчання та відмінне озброєння воїна. Це – цілеспрямоване формування високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання обов'язку із захисту національних інтересів. Саме тому перед співробітниками ГУР МО України, одним із завдань яких є протидія окупаційним військам на території Криму, виступила провідний науковий співробітник інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Тетяна Осташко.
Історик розповіла про блискавично проведену армією УНР у 1918 році військову операцію із захоплення Сальківського мосту через озеро Сиваш. Вона дала змогу Збройним Силам Української Народної Республіки швидко просунутись у глиб півострова і звільнити Сімферополь. Попри істотну перевагу сил “червоних”, дії українських частин призвели до падіння більшовицького режиму в Криму, зумовили підняття на кораблях Чорноморського флоту в Севастополі українських прапорів.
Також під час свого виступу науковець висловила переконання, що досвід героїчної боротьби українського народу за рідну землю та нинішня героїчна бойова праця українських воїнів невблаганно наближають час повернення віроломно анексованого Російською Федерацією Криму та українських земель на Донеччині та Луганщині.