Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Озброєння ЗС України безпілотними літальними апаратами – в полі зору фахівців та громадськості

28 серпня 2014 року
На озброєння сил АТО почали надходити сучасні БПЛА вітчизняного виробництва

Під час антитерористичної операції (АТО) постала низка проблем із забезпеченням Збройних Сил України сучасним озброєнням та військовою технікою. Йдеться, зокрема, про оснащення ЗС України ефективними засобами повітряної розвідки, насамперед безпілотними літальними апаратами (БПЛА).

Озброєння ЗС України безпілотними літальними апаратами – в полі зору фахівців та громадськостіСьогодні через багаторічне недофінансування оборонних потреб на озброєнні Повітряних Сил ЗС України перебувають декілька типів БПЛА, що були вироблені ще за радянських часів та є морально та фізично застарілими.

Тривалий час роботи щодо розробки БПЛА велися в Україні переважно у теоретичній площині. Проте реалії сьогодення вимагають швидкої та ефективної реалізації попередніх теоретичних напрацювань.

В зазначених умовах керівництво ЗС України за фахової допомоги науковців та фінансових надходжень від волонтерів вживає заходів щодо забезпечення сил АТО сучасними БПЛА. З цією метою на вітчизняних підприємствах розпочато виробництво літальних апаратів тактичного рівня.

Днями до сил АТО надійшла перша невелика партія сучасних БПЛА. Найближчим часом буде відправлено ще 20 апаратів. Загалом, за оцінками фахівців, промислові потужності спроможні забезпечувати близько 40 БПЛА щомісяця. Оснащення ЗС України сучасними БПЛА дозволить підвищити якість та швидкість збору розвідувальної інформації та головне – зберегти життя особового складу.