Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

Окупаційне угруповання в Криму треба знищити, ― Вадим Скібіцький

23 жовтня 2023 року

Після серії ударів та спецоперацій Сил оборони України в Криму російські окупанти на півострові відчули та зрозуміли військову загрозу, тому перебазовують свої кораблі з бухти Севастополя на територію рф.

Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький в інтерв’ю “Апостроф TV”.

“Вони [росіяни] перебазували частину свого оперативного складу, мається на увазі системи управління чорноморським флотом, на територію рф. Тобто вони відчувають загрозу”, ― сказав Вадим Скібіцький.

Він підтвердив, що частину кораблів окупанти перемістили до новоросійська. Однак тамтешній невеликий порт не здатний розмістити всі кораблі чорноморського флоту рф, тому у кремлі вирішили використати для цього окуповану територію Грузії.

“Тривають активні роботи в місті Очамчире, це Абхазія ― росіяни там провели днопоглиблюванні роботи, десь зробили реконструкцію портової інфраструктури, для того, щоб забезпечити там базування військових кораблів. Але це, знову ж таки, буде невелике [місце]”, ― зазначив представник ГУР МО України

“Панічні настрої серед окупантів є, особливо коли є ураження цілей та втрати особового складу вмс зс рф. У них є розуміння, що війна прийшла на територію Криму”, ― додав представник ГУР МО України.

За його словами, завдання України щодо Криму залишається незмінним.

“Наша задача ― повністю звільнити окупований Крим.  Ми від неї не відступимось. Для цього необхідно знищити окупаційне угруповання, яке там знаходиться”, ― наголосив Вадим Скібіцький.

Першочерговими цілями для України залишаються кораблі-ракетоносії.

“Для того щоб нейтралізувати активність рф, необхідно першочергово знищувати саме бойові кораблі. Це ті кораблі, які несуть крилаті ракети “калібр” ― ними і наносяться удари по всій нашій території”, ― пояснив Вадим Скібіцький.

Інші ключові тези щодо Криму з інтерв’ю представника ГУР МО України:

  • окупанти не можуть забезпечити безпеку для своїх кораблів у Криму, загроза для них зростає;
  • держава-агресор росія не може вивести багато сил з Криму, зокрема через страх десантних операцій Сил безпеки і оборони України;
  • Крим залишається військовою базою для російської авіації, яка завдає ударів по наших військах на лінії фронту, але авіабази ворога теж перебувають під нашими ударами;
  • винищувачі Міг-31, здатні нести ракети “кинджал”, вже переміщені на територію Криму та почали патрулювання у Чорному морі;
  • переміщення Міг-31 на окупований Кримський півострів може свідчити про вичерпання на росії ресурсу Міг-29. Також це елемент тиску й шантажу ― не тільки на Україну, а й на чорноморські держави-члени НАТО.
  • окупований Крим як військова база рф з морським та авіаційним компонентами, а також береговими протикорабельними ракетними комплексами залишається загрозою для вільного судноплавства.