Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

Одеські курсанти-розвідники штурмували судно

9 грудня 2021 року/інформаційне агентство Міністерства оборони України “Армія Inform”
Одеські курсанти-розвідники штурмували судно

У Практичній гавані Одеси тривали спеціальні навчання курсантів факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м. Одеса). Майбутні офіцери тренувалися здійснювати штурмові й абордажні дії з метою висадки на судно під пильним наглядом інструкторів одного з підрозділів спеціального призначення ВМС ЗС України. Звісно, перш ніж відпрацьовувати завдання практично, курсанти засвоїли теоретичну частину.

– Ми відпрацьовували з курсантами висадку на судно, навчали їх використовувати штурмові драбини для висадки на борт, ознайомили з діями доглядової команди та з встановленими процедурами застосування зброї й ведення стрільби у внутрішніх приміщеннях, − розповів один з інструкторів Владислав.

Він також зауважив, що під час заняття особливу увагу приділяли дотриманню заходів безпеки, адже у процесі тренування на швидкохідних катерах потрібно враховувати можливості безпечного підступу до судна, особливості вітру та хитавиці моря, щоб правильно використовувати штурмові драбини для висадки на борт.

– Коли судно входить у територіальні води, доглядова команда перевіряє його на наявність незаконного вантажу або “нелегалів” відповідно до стандартів Північноатлантичного альянсу. Наприклад, якщо доглядається цивільне судно, то його борт може мати 16 метрів. Якщо зірватися з такої висоти, можна зазнати травм. Тому ще одним показником для курсантів-розвідників є відмінна фізична підготовка, − зауважив Владислав.

Одеські курсанти-розвідники штурмували судно

Тренування відбувалися на навчальному судні “Лісозаводськ”. Воно є ідеальним місцем для таких занять. Конструктивні особливості судна дають змогу якісно проводити штурмові й абордажні дії, а також виконувати елементи з альпіністської підготовки.

– Ми вперше відпрацьовували дії на судні. Під час заняття стало зрозуміло, що існує чимало нюансів. Кожен елемент тренування потребував максимально злагоджених дій та вміння розуміти один одного з півслова, − ділиться враженнями курсант 3 курсу підготовки спеціалістів військової розвідки та спеціального призначення Військової академії (м.Одеса) Владислав.

Як зауважують флотські спецпризначенці, такі заняття є надзвичайно корисними, адже дозволяють готувати майбутніх спеціалістів ще з курсантських років. Крім того, ця система підготовки цілком відповідає міжнародним стандартам.