Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

“Наша армія і оборонний сектор відповідатимуть стандартам НАТО”

10 квітня 2019 року
Президент України затвердив Річну національну програму під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік
“Наша армія і оборонний сектор відповідатимуть стандартам НАТО”

Петро Порошенко підписав Указ “Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2019 рік”. Глава держави назвав підписання документа дуже важливою подією, адже ним затверджується план співпраці України з Північноатлантичним альянсом до 2020 року.

“Це – перша і надзвичайно важлива дорожня карта, що Україна має зробити, щоб вийти на ті завдання, які я як Президент ставив, щоб вже у 2023 році країна відповідала критеріям, необхідним для підписання Плану дій щодо членства в НАТО”, – сказав Петро Порошенко.

Президент акцентував, що нині затвердження програми відбувається вже в абсолютно іншому середовищі, адже курс на вступ до Альянсу затверджено в Конституції України. “Ми маємо вже як конституційну норму зобов’язання України забезпечити створення всіх необхідних умов. Це є обов’язкова для виконання норма прямої дії Конституції для всіх гілок влади: для Президента, для Парламенту, для Уряду”, – сказав він і подякував Парламенту та українському народу за підтримку у цьому питанні.

Президент наголосив, що річна програма є надзвичайно важливим документом. “Це є фактично наші кроки по кожному з напрямків. Це реформування не лише сектору оборони, а це глибинне реформування сектору безпеки. Це реформування сектору верховенства права, це реформування сектору захисту прав і свобод громадян”, – зазначив він.

“Цей комплексний документ означає, що наша армія буде відповідати стандартам НАТО і щодо озброєння, і щодо тактики оперативних напрямків і стратегії дій”, – підкреслив Петро Порошенко.