Операції ГУР МО
На захисті Києва

Ще до повномасштабної стадії російсько-української війни Головне управління розвідки Міністерства оборони України безперервно слідкувало за розташуванням російських і білоруських військ, та здобувало інформацію про плани розширення російської військової присутності в Україні.

За три місяці до початку повномасштабної війни очільник ГУР, генерал-лейтенант Кирило Буданов оприлюднив в засобах масової інформації плани широкомасштабного нападу росії, включно з діапазоном часу його початку та деталізованою актуальною мапою розташування військ ворога з напрямками ймовірних ударів.

На той момент керівник ГУР був єдиним високопосадовцем української держави, який публічно заявив про неминучість намірів окупантів, а також, зокрема, окреслив їх план наступу з півночі на столицю України. Тож ще до початку трагічних та героїчних для українців подій наші воєнні розвідники проводили рекогностування поблизу північних кордонів з росією і Білоруссю, де проводили підготовку до відбиття нападу та диверсійних дій в тилу супротивника, що в подальшому допомогло українським силам вести бої за область.

Після 24 лютого 2022 року воїни ГУР брали участь у визволенні або захисті від російських окупантів Гостомеля, Мощуна, Бучі, Ірпеня, Дмитрівки, Капітанівки, Коцюбинського, Ворзеля та інших населених пунктів на підходах до Києва. Нижче перераховано деякі з успішних боїв та операцій того часу.

Слід наголосити, що ГУР виконувало й інші, не менш важливі для деокупації Київської області розвідувальні та бойові, включно з диверсійними завдання, інформація про які ще чекає нагоди для оприлюднення.

На захисті КиєваНа захисті КиєваНа захисті Києва

Так, в місті Гостомелі групи бійців ГУР разом з військовослужбовцями підрозділів інших органів сектору безпеки і оборони України дали бій російському десанту, що 24 лютого на півсотні ударних вертольотах Ка-52 та транспортних Мі-8 атакували стратегічно важливий для захоплення Києва аеродром "Антонов".

Під час бою було знищено щонайменше три російських вертольоти та близько 70 російських спецпризначенців з 45-ої бригади повітряно-десантних військ та 31-ї десантно-штурмової бригади окупантів. Після чого наші розвідники прикрили відхід з летовища представників іншого українського військового формування, і тимчасово зайняли оборону ближче до Києва. Та вже за декілька діб робили вилазки в бік супротивника.

На захисті Києва

Внаслідок цих боїв та пошкодження злітної смуги аеропорту окупанти втратили можливості здійснювати повітряну евакуацію та висадку, а також приймати великі літаки. Відомо, що в перші дні штурму Гостомеля, були знешкоджені, зокрема, 13 спецпризначенців підрозділів Росгвардії, включно з солдатами підмосковного центру спецназу "Витязь", та щонайменше 34 окупантів 31-ої бригади, включно з командиром батальйону.

На захисті КиєваНа захисті Києва

Пізніше зведена група спецпризначенців під керівництвом ГУР, разом з підготовленими ними місцевими групами опору знищили 20 бойових машин російського десанту в районі аеропорту Гостомеля. Десять з цих машин були вчасно помічені нашою аеророзвідкою, після чого знищені зусиллями в тому числі бійців ГУР в районі склозаводу, де за два дні до бою, за підтримки місцевих мешканців, на одному з ключових перехресть була побудована позиція.

В той же час, 3 березня, воїни ГУР зайняли ще чотири ключових перехрестя в Гостомелі та Бучі. Загалом 3-4 березня в боях за Гостомель за участі підрозділів ГУР було знищено щонайменше 50 росіян зі складу 5 роти 31-шої окремої гвардійської десантно-штурмової бригади окупантів, що лишили по собі численні трофеї — зброю, військову техніку та штабні документи. Єдиний окупант-десантник, якому пощастило вижити в цих боях, був взятий у полон нашими розвідниками.

На захисті Києва

Крім цього, бійці ГУР воювали за село Мощун, яке ворог планував зробити плацдармом для подальшого наступу на Київ. Там з 5 по 21 березня підрозділи ГУР брали участь в стрілецьких боях, штурмах, були в авангарді української артилерії, займались аеророзвідкою, створювали спостережні пункти, вчиняли засідки та диверсії.

Зокрема, затримали в'їзд ворожої техніки в Мощун, підірвавши міст на підході до села, а також знищували російську бронетехніку з засідки, під час піших вилазок до супротивника та за допомогою дронів-гексакоптерів.

З 11 по 21 березня підрозділ ГУР брав участь у відбитті прориву української лінії оборони та масованого штурму українських позицій в Мощуні, вступивши в бої з піхотою і бронетехнікою окупантів. В ці дні, відбиваючи ворожу спробу зайти в фланг та тил українським позиціям, бійці ГУР розбили групу російських окупантів в лісах біля міста Ірпінь.

На захисті КиєваНа захисті Києва

В Ірпені бійці цього ж підрозділу ГУР також здійснили низку успішних диверсійних операцій, знищивши, зокрема, 4 машини бронетехніки окупантів. ГУР також здійснювало координацію дій інших українських підрозділів по звільненню міста.

Слід також згадати про знищення російського екіпажу модуля розвідки та управління 9С932-1 (Барнаул-Т) на північно-західному напрямку від Києва. Підрозділ ГУР захопив сам модуль, що призначений для протидії роботі української авіації, а також документацію, мапи та засоби зв’язку відповідного підрозділу окупантів.

В цей же день, 2 березня, бійці ГУР евакуювали з місцини між селом Ворзель і містом Буча поранених воїнів з інших українських підрозділів, а також вчасно надали їм необхідну медичну допомогу.

Села Дмитрівка та Капітанівка були звільнені зусиллями підрозділу ГУР та інших підрозділів ЗСУ 31 березня та 1 квітня відповідно. Українським силам тоді без суттєвих боєзіткнень вдалося витіснити ворога з Дмитрівки на дорогу до села Забуччя. І вже за межами населених пунктів – тобто без небезпеки для життя місцевих мешканців – наша група бійців разом з піхотою та 8 танками дали активний бій окупантам, в результаті якого впродовж двох годин були знищені 9 з 21 бойових машин піхоти і танків загарбників, а також близько 50 російських піхотинців. Решта окупантів відступила в ліс, де вже вночі і вранці 1 квітня їх основна маса була теж знищена.

Також підрозділи ГУР спільно з бригадою ЗСУ та добровольчою ротно-тактичною групою врятували від окупації мешканців міста Коцюбинського, що біля Києва, розбивши колону бронетехніки росіян на підходах до населеного пункту.

На захисті КиєваВ березні і аж до деокупації Київської області в квітні 2022 року ГУР брало участь в кампанії з запобігання техногенній катастрофі, яку путін планував здійснити на захопленій російськими військами та ‘‘білоруськими спеціалістами” Чорнобильській атомній електростанції. 11 березня для відома широких кіл громадськості ми оприлюднили частину розвіданих про те, що в разі успішної реалізації цього плану відповідальність за теракт керівництво росії планувало перекласти на Україну шляхом створення фейкових ‘‘доказів’’ причетності. Зокрема, в районі аеропорту ‘‘Антонов’’ у Гостомелі були помічені російські автомобільні рефрижератори, куди окупанти збирали тіла загиблих українських захисників, щоб видати їх за вбитих ‘‘українських диверсантів’’.

За час окупації російські війська вчиняли й інші провокації — обстрілювали ЧАЕС, імітували повітряні бої над Чорнобильською зоною, вимикали електропостачання, яке використовується для охолодження відпрацьованого ядерного палива.

В Чорнобильській зоні відчуження бійці ГУР також переслідували окупантів, коли ті втікали в Білорусь після остаточного провалу російського наступу на Київ в 2022 році.

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот