Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

На кордоні з Україною Росія наростила потужний наступальний потенціал

9 грудня 2020 року
Окупаційні з’єднання на сході України є частиною російського військового угруповання
На кордоні з Україною Росія наростила потужний наступальний потенціал

Про це представник ГУР МО України заявив в ефірі Українського радіо.

За словами Вадима Скібіцького, Збройні сили Російської Федерації, розгорнуті на окупованих територіях України, – це російське окупаційне угруповання, яке включає не тільки перший та другий армійські корпуси, а й ті з’єднання та частини, які розгорнуті на території РФ, насамперед у Ростовській області. За останні п’ять років Росія наростила потужний наступальний потенціал на кордоні з Україною. І ця загроза досі є актуальною.

“Для нас загроза – це нарощування наступального угруповання російських військ біля наших кордонів, мілітаризація окупованих територій, у тому числі Криму. Ми відслідковуємо всі заходи оперативної бойової підготовки, які проводить Російська Федерація в нашому регіоні, тому що під приводом або на фоні таких заходів може відбуватися підготовка до широкомасштабних дій”, – повідомив представник ГУР МО України.

За інформацією воєнної розвідки України, також можлива подальша дестабілізація з боку Російської Федерації ситуації на окупованих територіях, нарощування військового потенціалу, проведення російською окупаційною адміністрацією заходів з метою провокування українських підрозділів на дії у відповідь та дискредитації України.

“Ми розуміємо, що тільки військовими методами повернути ці території буде важко. Тут необхідні політичні, дипломатичні, економічні зусилля та допомога міжнародної спільноти. Без спільних комплексних заходів просто так врегулювати та вирішити цю ситуацію неможливо. Потрібен потужний вплив на Росію як на агресора для того, щоб змусити Кремль виконати ті вимоги, які будуть висувати і Україна, і міжнародна спільнота”, – підсумував Вадим Скібіцький.