Повідомлення
На будинку, в якому жив легендарний “Майор Вихор”, встановили меморіальну дошку на його честь
25 лютого 2016 року
Сьогодні видатному розвіднику мало б виповнитись 102 роки
На будинку, в якому жив легендарний “Майор Вихор”, встановили меморіальну дошку на його честь

24 листопада 2013 року, не доживши декілька місяців до свого сторіччя, пішов з життя Герой України, Почесний громадянин Києва та Кракова, почесний співробітник ГУР МО України, Заслужений вчитель України генерал-майор у відставці Євген Степанович Березняк.

Врятувавши у роки Другої світової війни старовинне польське місто Краків від руйнування нацистами, Євген Березняк став прототипом відомого майора Вихора з однойменних повісті Ю. Семенова та кінострічки.

До 102-річниці від дня народження відомого розвідника з ініціативи та за сприяння ГУР МО України, Київської міської державної адміністрації, ветеранських організацій та представників громадськості на будинку, де жив Євген Степанович, було встановлено меморіальну дошку на його честь.

Вшанувати пам’ять видатного сина українського народу та взяти участь в урочистій церемонії відкриття меморіальної дошки завітали представники керівництва ГУР МО України, КМДА, колишні начальники ГУР МО України та представники керівництва ЗС України, аташе з питань оборони Посольства Республіки Польща в Україні полковник Томаш Тшчіньскі, керівники громадських організацій ветеранів-розвідників, військовослужбовці, численні представники громадськості, близькі та рідні Євгена Березняка.

Право відкрити меморіальну дошку було надано співробітникам розвідувального органу Міністерства оборони України. Після цього до присутніх звернулися представники ГУР МО України, ветерани ЗС України, аташе з питань оборони Посольства Республіки Польща в Україні Томаш Тшчіньскі та громадські діячі. Згадуючи Євгена Березняка, усі відзначили надзвичайну яскравість та щирість його постаті. На завершення син Євгена Степановича – Віктор – подякував ГУР МО України та всім присутнім за збереження та вшанування пам’яті про його батька.

Завершився захід хвилиною мовчання та урочистим проходженням роти почесної варти.

Слід зазначити, що сьогоднішній захід має для нашої держави особливе значення. Від початку збройної агресії Росії проти України, в рамках так званої гібридної війни, противник приділяє значну увагу її інформаційній складовій. Одним з напрямів інформаційної агресії проти України є заходи путінського режиму з привласнення та монополізації перемог Другої світової війни. Не обійшли увагою кремлівські маніпулятори й успішні дії Євгена Березняка з врятування Кракова. За свого життя Євген Степанович завжди підкреслював, що перемога над нацизмом в цілому та порятунок Кракова зокрема стали можливими завдяки діям багатьох людей різних національностей. Проте останніми роками Кремль наполегливо та безсоромно нав’язує російському населенню нібито єдиного “Майора Вихора” – Олексія Ботяна. Так, на початку лютого ц. р. російські ЗМІ, вітаючи О. Ботяна з 99-річчям, рясніли хвалебними одами на честь “єдиного та незрівнянного Вихора-Ботяна”. Шкода, що в цій брудній інформаційній грі Олексій Ботян став самозакоханим та розмінним пішаком.

Українці повинні знати – нам є ким та чим пишатись у минулому, сьогоденні та завдяки їх поєднанню і в майбутньому! Заходи з вшанування пам’яті загиблих та померлих героїв повинні стати невід’ємною частиною системи військово-патріотичного виховання молоді та поширюватись за допомогою громадськості, освітян та представників засобів масової інформації.

З нами правда – отже, і перемога буде за нами! Слава Україні!

Зв'язок із ГУР
ГУР МО України
Офіційний телеграм-бот