Україна захищає світ
00
00
00

ЗМІ про нас

“Ми переможемо до кінця року”

25 червня 2022 року / “ITV news”

“Ми переможемо до кінця року”Є побоювання, що якщо війна зайде в глухий кут, то інтереси Заходу буде важко підтримувати, повідомляють редактор ITV News Europe Джеймс Мейтс та продюсер Євгенія Клочко.

Після тижнів важких боїв у східному місті Сєвєродонецьк Україна почне відводити свої війська на більш ефективні позиції, повідомив у п'ятницю Луганський губернатор.

Росія вже більше місяця контролює близько 95% Луганської області, але українська армія запекло захищає ключове місто Сєвєродонецьк і сусідній Лисичанськ.

Зараз місто лежить лише в руїнах, сильні обстріли знищили більшість інфраструктури, а кадри з передової дають уявлення про те, наскільки близькими стали вуличні бої.

Захоплення Сєвєродонецька було ключовою стратегічною метою Росії протягом усієї війни.

Разом із захопленням Лисичанська, який лежить через річку і поки що залишається під контролем України, це дозволило б їм захопити всю Луганську область, яка разом із Донецьком становить Донбас.

У п’ятницю в інтерв’ю ITV News керівник воєнної розвідки України Кирило Буданов сказав нам, що відступ був “тактичним” та “організованим” і що він все ще вважає, що Україна може виграти війну до кінця цього року.

“Для досягнення стратегічної перемоги наше командування вирішило перегрупувати сили на нових позиціях. І я особисто вважаю це рішення правильним”, - сказав він.

“Оборона України триває чотири місяці, а оборона Сєвєродонецька триває трохи більше чотирьох тижнів. Наші сили там не будуть знищені, цього не буде”.

“Це лише тактичне перегрупування. І, як бачимо, тактичне перегрупування відбувається в цілому в Україні. На окремих ділянках лінії фронту ми успішно контратакуємо, на окремих ділянках лінії фронту успішно обороняємося", - додав Кирило Буданов.

Незважаючи на недавні невдачі України на сході, спричинені важким наступом Росії після перефокусування зусиль з інших частин України на Донбас, Кирило Буданов наголошує, що українці досягають успіху в інших місцях, особливо на Південному фронті, в окупованому росією Херсоні.

“Ви бачили, що на миколаївському та херсонському напрямку є певні зміни. Для Херсона це лише питання часу”, – каже він.

“Україна повернеться до кордонів 1991 року, інших сценаріїв не буде, і ми не розглядаємо жодних інших сценаріїв. Починаючи з серпня відбудуться певні події, які продемонструють всьому світу, що починається переломний момент.”

“Я говорив це раніше і повторюю - до кінця року активні бойові дії знизяться практично до нуля. Ми непохитні у своїй точці зору. Ми відновимо контроль над своїми територіями в осяжному майбутньому”, - додав він.

Кирило Буданов визнає, що більша частина успіху української армії у цій війні зараз залежить від міжнародної підтримки, відзначаючи нещодавню пропозицію Великобританії про військове навчання 10 000 українських військовослужбовців.

“Допомога Великої Британії у навчальному процесі є значною – вона дає нам високоточну зброю, яка потребує навчання. Без нього ми не змогли б ефективно її застосовувати. Це чудовий приклад співпраці та допомоги”.

“Але у нас завжди не вистачає зброї – нам потрібно більше зброї”, – додає керівник воєнної розвідки України.

Кирило Буданов залишається непохитним у здатності своєї армії відбити вторгнення росії: “путін не досягне успіху. Це трагедія, до якої він привів росію та Україну і це закінчиться катастрофою для росії. Нічого іншого”.