Україна захищає світ
00
00
00

Повідомлення

“Ми перемогли тоді – переможемо і зараз”

3 травня 2015 року
Прем’єр-міністр України взяв участь у презентації відеоматеріалів про роль та місце України як держави-переможниці у Другій світовій війні
“Ми перемогли тоді – переможемо і зараз”
“Ми перемогли тоді – переможемо і зараз”

“Ми хочемо, щоби вся країна побачила правду про минуле, щоби в майбутньому вона була впевнена у своїх силах”, – зазначив Арсеній Яценюк під час презентації створених за ініціативи Уряду України відеоісторій на засіданні оргкомітету з підготовки і відзначення 70-ї річниці перемоги над нацизмом у Європі.

Він зазначив, що рішення відзняти ці відео-історії мало на меті показати правду: “Показати правду про те, що Україна – держава-переможниця, що українці на різних фронтах боролися проти нацизму, що без України цієї перемоги не було б. І вшанувати мільйони українців за те, що ми побороли цю жахливу чуму. Вселити віру і впевненість в Україну, що ми перемогли тоді – і ми переможемо зараз”.

У відеоматеріалах, створених з ініціативи Уряду України, викладені історії про українців, які боролися в різних арміях Другої світової війни.

Один з роликів присвячений легендарному розвіднику, прототипу головного героя роману Ю. Семенова “Майор Вихор”, Герою України Євгену Березняку, який врятував старовинне польське місто Краків від знищення нацистами.

Під час заходу Арсеній Петрович висловив вдячність Голові Українського інституту національної пам’яті Володимиру В’ятровичу та видатному українському режисеру Лесю Саніну “за те, що за нашої спільної ініціативи нарешті відзняті відеоісторії про роль та місце України як держави-переможниці у Другій світовій війні”.